Újra sporttörténelmet írt a BRSE

A Békéscsaba nyerte meg a női röplabda Közép-európai Ligát, miután a zágrábi négyes döntő vasárnap esti fináléjában négy szettben felülmúlta a címvédő szlovén Calcit Ljubljana együttesét.

Calcit Ljubljana (szlovén)–Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (24, –10, –18, –24)
Közép-európai Liga (MEZVA Kupa) női röplabdamérkőzés, döntő, Zágráb. Vezette: Tatjana Kramar Sandl, Sinisa Isajlovic (horvátok).
Békéscsaba: TÁLAS 3, SZAKMÁRY 11, BODNÁR 5, SZMIRNOVA 27, MATICS 12, CLEMENT 15. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Petrenkó, Nazarenko, Soós 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Ljubljana: Blazic 6, Grudina 5, Van de Vyver 1, KOLEVA 22, Mihevc 4, KOSTIC 17. Csere: Jerala (liberó), Pahor, Iglicar 1, Turk. Vezetőedző: Nikola Negro.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 16:11, 21:16. 2. játszma: 4:8, 6:16, 9:21. 3. játszma: 5:8, 15:16, 17:21. 4. játszma: 6:8, 16:15, 21:18.

A tétnek megfelelően óriási csatát hozott az első szett. A Ljubljana kapta el előbb az ideális játékritmust, és a meccs elején megszerzett négy-öt pontos előnyét stabilan tartotta. A csabaiak többszöri felzárkózási kísérletét verték vissza eredményesen, csak a végén voltak bajban, de végül izgalmas körülmények között behúzták a szettet, (26:24).
A második szettre is maradt a BRSE lendülete. Szasa Nedeljkovics alakulata tulajdonképpen ellenállás nélkül hozta le ezt a játékrészt, (10:25).
Időbe telt, mire a szlovének megálltak a lejtőn, de a harmadik szett közepére már a újra nyílttá tudták tenni a meccs kimenetelét. Szerencsére Tálas Zsuzsiék kisebb hullámvölgye rövidre sikerült, a játszma hajrájára ismét parádéztak, és magabiztosan vették át a vezetést, (18:25).
A negyedik játék ígéretesen indult csabai szemszögből, a szlovén csapat azonban nem adta fel, és van olyan jó, hogy át is vette az irányítást. Minden egyes pontért keményen meg kellett küzdeniük a feleknek, és ahogy közeledett a végjáték, úgy tűnt, döntő szettre kerül sor. Szakmáry Grétáék azonban máshogyan gondolták: egy kiváló sorozattal ledolgozták hátrányukat, és drámai izgalmak közepette a győztes pontot is bevitték, (24:26)!
A BRSE egységes játékkal és Szmirnova extraklasszis teljesítményével vágott vissza a Ljubljanának az alapszakasz során elszenvedett vereségért, és ezzel rövid történelme legfényesebb nemzetközi sikerét érte el. Bravó!

Címlapon: Igazi csapatmunka volt a zágrábi döntő megnyerése. Fotó: Csukás Zsolt