Változatos meccs, értékes három pont

Az NB I-es női futsal-bajnokság 10. játéknapján hazai környezetben győzött a Gyulai Amazonok csapata. A fürdővárosi lányok fordulatos, látványos és kemény mérkőzésen tartották múlták felül a közvetlen rivális Tolna-Mözs együttesét, melyet pontszámban is sikerült utolérniük.

A mérkőzést nyílt sisakkal kezdték a csapatok, az első gól Sovány Liza nevéhez fűződik, aki szabadrúgásból vette be Deczki Vanda kapuját a 3 percben. Nem sokkal később, egészen pontosan 4 perc múlva Fehér Vivien értékesített egy szép tolnai akciót. Kemény belépők jellemezték a találkozót, a csapatok nagy elánnal küzdöttek a csapatok a 3 pontért, ezért a két kapusnak sok dolga akadt a mérkőzésen. Vámosi Georgina 10 méteres büntetőt hibázott, nagy sanszot szalasztva el a tolnaiaknak.
A gyulai csapat kezdte jobban a második félidőt, helyzetek adódtak bőven, hol a kapufa mentette meg a góltól a tolnaiakat, hol Deczki Vanda volt a helyén. Izgalmas, fordulatos mérkőzést látott a szép számú publikum. Kurai Nikolett ismét piros lapot kapott, ezúttal túlzás volt az ítélet, ettől függetlenül az emberhátrányt Vámosi Georgina kihasználta a 25. percben. Egy perccel később Mázik Flóra támadta le a vendégek kapusát, aki elhagyta a labdát, amivel Bálint Rebeka sétálhatott be az üres kapuba, döntetlenre módosítva az állást. Az utolsó negyedórában nagy lendülettel támadott mindkét csapat, több helyzet a hazai oldalon volt, de azok rendre kimaradtak. A veszélyes tolnai kontrák azonban folyamatosan veszélyt jelentettek. A mérkőzés végén 10 méteres büntetőhöz jutottak a hazaiak, melyet Sovány Liza 50 másodperccel a vége előtt könyörtelenül vágott a vendégek kapujába, beállítva ezzel a végeredményt.
Molnár Zoltánné:Izgalmas mérkőzésen sikerült nagyon fontos három pontot itthon tartani. A csapat ismét nagyot küzdött, véleményem szerint igazságos eredmény született. Sajnálom a kiállítást, nem érdemelt piros lapot a játékosunk. Gratulálok a csapatnak, és az U17-es lányoknak is, akik hatalmasat küzdöttek az előmérkőzésen, jól bemelegítve a felnőtt csapatokat!

Gyulai Amazonok–WHS-Palmfood Tolna Mözs 3–2 (1–1)
NB I-es női futsalmérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Boda László, Szigeti Gábor (Gyebrovszki György).
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Kurai, Bálint, Sovány. Csere: Mázik, Molnár Á., Lehóczki, Mátyás, Bartha, Szerb. Edző: Molnár Zoltánné.
Tolna: Deczki – Szalkai, Bajcsy, Nagy N., Szöllős. Csere: Wiesner, Vámosi, Csapó, Ferencz, Fehér. Edző:
Simon Ferenc.
Gólszerző: Sovány (3., 40.), Bálint (26.), ill. Fehér (7.), Vámosi (25.). Piros lap: Kurai (24.).

További eredmények: Miskolc–Kiskunfélegyháza 1–9, Debrecen–Hajdúböszörmény 3–0, TFSE–Szekszárd 6–1.
A bajnokság állása 10 forduló után: 1. Kiskunfélegyháza 23 (43–20), 2. Debreceni EAC 22 (38–23), 3. TFSE 20 (37–25), 4. Tolna-Mözs 14 (28–22, 9 mérk.), 5. Gyulai Amazonok 14 (26–28), 6. Miskolc 9 (27–35, 9), 7. Szekszárd 5 (18–47), 8. Hajdúböszörmény 3 (13–30).

M. Á.

Címlapon: Mázik Flóra lelkes, jó játékkal járult a gyulaiak sikeréhez. Fotó: Tóth László