Vásárhelyen is győztek az orosháziak

Drámai nagy csatában, hátrányból fordítva nyert a szomszédvárban az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A bajnokság 11. fordulójában elért szombati sikerükkel Papp László tanítványai már ott „toporognak” a Keleti-csoportból kimagasló Kecskemét-Szeged duó mögött, igaz a közvetlen riválisok vasárnap lépnek pályára.

Hódmezővásárhelyi LKC–OXXO Energy Orosházi NKC 29–30 (16–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, 280 néző. Vezette: Medve, Tarnavölgyi.
Orosháza: Makai – Csajbók, TAKÁCS F. 4, ARSENIJEVICS 7 (3), Tobak 3, Dancsó, ANTAL 7. Csere: Biró, Ádász (kapusok), Székesi, MIHÁLFFY 5, Butt, MOLNÁR I. 4,. Zvolenszky. Edző: Papp László. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Tószegi 9, Szűcs D. 6 (3), Fazekas 5.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3.

A szomszédvári rangadóra mintegy harminc szurkoló kísérte el csapatát Vásárhelyre. A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 6. percben 5–5 volt az állás. Kemény küzdelem folyt a pályán, gyakran szólt a játékvezetők sípja. A 16. percben 8–7-es hazai vezetésnél Papp László időt kért, próbálta rendezni a sorokat, ami azonban nem nagyon sikerült, hiszen a 18. percben már 10–7 volt az állás. Lendületben maradt a Vásárhely, és a 26. percben már öt góllal vezetett a több volt orosházi kézilabdázót szerepeltető együttes (15–10). Az első félidő végére csökkentette hátrányát az ONKC.
Szünet után is felváltva estek a gólok, a 33. percben 18–15 volt az állás. A vendégek a 45. percben egyenlítettek (21–21), sőt a vezetést is átvették egy perc múlva. A hajrában nagy csata folyt a győzelem megszerzésért. Az 54. percben már két góllal (26–28) vezetett az orosházi együttes, amelyben volt néhány kiemelkedő teljesítmény. Maradt a kétgólos előny az utolsó percig, ekkor a hazai együttes a lefújás előtti pillanatokban tudott szépíteni.
A rangadón nagy küzdelemben nyertek a vendégek, akik nem nyújtottak jó teljesítményt, de hallatlan nagy akarással kézilabdáztak.
Papp László: – Az biztató, hogy rossz játékkal is tudunk nyerni.