Védekezés nélküli meccs Kondoroson

Újabb hazai sikert könyvelhetett el a Kondorosi KK együttese az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. A 3. fordulóban ennek a megyei gárdának volt a legkönnyebb dolga, a többiek számára nem jutott ennyi sikerélmény. A legnagyobb meglepetést a Békéscsabai DKSE hazai döntetlenje jelentette, de mint tudjuk a fiatalok heti kettős terhelés alatt állnak az NB I-es U20-as vetélkedés miatt. Minimális vereséget szenvedett a városi vetélytárs Kiskunhalason, a tavalyi ezüstérmes tarcsaiak pedig a regnáló bajnokkal nem bírtak.

Kondorosi KK–Karcagi SE 50–32 (26–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 120 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Kondoros: GYURCSÁN – Tóth G. 5, RAFFAI 8 (3), KEREKES 7, KÓSA 11, Krajcsovicz 5, Zahorecz 6. Csere: Mezei (kapus), Szpisjak, Sztrehovszki, Nagy, Zubor 1, Istenes 6, Kasnyik V., Kasnyik T. 1. Játékos-edző: Nagy József. A Karcag Iegjobb góldobói: Valyi-Nagy 9, Tóth B. 5.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5.
A Karcag játéka nem ütötte meg az NB II-es szintet, a kondorosiak viszont jó napot fogtak ki, végigparádézhatták a mérkőzést. Kezdettől fogva felülmúlta ellenfelét a házigazda, amely a jó védekezésének köszönhetően sok indításgólt szerezett, és a felállt fal ellen is rendre eredményesen tudta befejezni támadásait. Már az első negyedóra végén tízgólosra duzzadt az előnye, de a lendülete töretlen maradt. A második félidőre a védekezésben csökkent egy kicsit a koncentráció, de támadásokban továbbra is jöttek a gólok. Arra is oda tudtak figyelni, hogy mindenki játéklehetőséget kapjon, és a félszázadik gól is megszülessen.

Köröstarcsa KSK–Kunszentmártoni KSK 19–26 (5–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 100 néző. Vezette: Járdi, Kazi.
Köröstarcsa: Kiss N. – Bánfi, BORBÉLY 4, POLGÁR T. 5, Novák 1, Lőrinczi 3, Szatmári M. Csere: Roncsek (kapus), MÉSZÁROS 4 (1), Puskás, Molnár B., Földi. Edző: Molnár Zoltán. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Tóth L. 9 (5), Fekete 4.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/1.
Az előző évi elithez tartozó két csapat összecsapása nagy csatát ígért. A több sebből vérző vendéglátók a héten újabb játékosaikat vesztették el sérülés és munkahelyi elfoglaltság miatt. Nagy lendülettel kezdtek a felek, az első hazai gól után a vendégek valósággal lerohanták ellenfelüket (14.p.: 1–6). A tarcsaiak minden igyekezete ellenére tovább nőtt a vendégek előnye, hazai részről kihagyott ziccerek jellemezték az első félidőt, ezt kihasználva a bajnok jelentős előnyre tett szert a szünetre. A térfélcsere után nagy hajrát nyitott a a Köröstarcsa, szikrázóan kemény párharcok, és heves tiltakozások nehezítették az egyébként jól vezető játékvezetői páros dolgát. A 38. percre 10–14-re ugyan felzárkóztak a házigazdák, de azután szépen lassan be kellett látniuk, hogy a vendégek ezen a napon egy klasszissal jobbak. A tarcsaiak foghíjas csapatukkal is helytálltak a bajnok ellen.

Kiskunhalasi UKSC–Békéscsabai BDSK 23–22 (13–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Pauló, Tímár.
Békéscsaba: Vlcskó B. – Fazekas 2 (1), Márton 5, Tokaji 1, Vlcskó K. 1 (1), Felczán 1, Farkas B. 7. Csere: Tóth P. (kapus), KOVÁCS B. 2, VÖRÖS 1, SKALICZKI 1, Nemesi. Papp L., Osgyán, Kucsera, Arbel. Edző: Labos Tibor. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Tan 6, Pecséri 4.
Kiállítások: 8 perc + Szabadi kizárva, ill. 12 perc + Vlcskó K. kizárva. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.
Az első félidőben támadásban sokat hibázott a csabai együttes, így azután hiába áll jól össze védekezésben, ezzel csak a lépést tudta tartani a rendre előtte járó Halassal. Szünet után a mindkét oldalon sokat tévedő játékvezetők nyomban kiállították Vlcskó Kelement, ami további energiát szabadított fel a vendégeknél: 18–18-nál utolérték a házigazdákat, majd a vezetést is sikerült átvenniük. Rendkívül szorosan alakult a végjáték, amiből a vendéglátók jöttek ki jobban, noha a játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Sajnálatos, hogy az első NB II-es mérkőzésén működő játékvezetői páros nem igazán nőtt fel a feladathoz.

Békéscsabai DKSE–Túrkevei VSE 22–22 (9–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 250 néző. Vezette: Papp D., Tar.
Békéscsaba: Sztancsik – Kéri, Felföldi 8 (2), BALOGH J. 6, BALÁZS 4, Bak, Karács 1. Csere: RÁKÓCZI (kapus), ALMÁSI 2, Masa, Mohácsi, Molnár G., Szilágyi, Kocsor, Kiss S., Nagy Á. G. 1. Edző: Vólent János. A Túrkeve legjobb góldobói: Kóródi 4 (2), Békési 4, Soós 3.
Kiállítások: 2, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
A szerdai dabasi U20-s mérkőzés benne volt a csabai lábakban, ami kezdettől érződött és rányomta bélyegét a hazaiak játékára. Kifejezetten kemény, helyenként durva védekezéssel tartotta a lépést a Túrkeve, az első félidőben egyik fél sem tudott jelentős előnyre szert tenni. Szünet után annyiban változott a játék képe, hogy a csabaiak előtt ekkor már adódtak ziccerek, de a kapu előtt nem minden esetben voltak pontosak. A szívós vendégek ellenben végig tapadni tudtak a kellemetlen játékstílusukkal, amire a játékvezetői kettős is áldását adta. Négy másodperccel a vége előtt így is megvolt az esély mindkét pont házon belül tartására, de az utolsó hazai lehetőség a kapufán csattant.