Véget ért a csabai kupakaland

A Magyar Kupa hetedik fordulójában a liga konkurens, Csákvár otthonában lépett pályára kedden este a Békéscsaba. A hazaiak már az elején vezetést szereztek, amit szünet után hasonló gyorsasággal egalizáltak a lila-fehérek, de több gól már sem a rendes játékidőben, sem az azt követő hosszabbításban nem született. A továbbjutást büntetők döntötték el, amiket a pályaválasztó értékesített pontosabban.

FC Csákvár–Békéscsaba 1912 Előre 1–1 (0–0, 1–1, 1–1) – büntetőkkel 6:5
Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés. Csákvár, 200 néző. Vezeti: Szilasi Szabolcs (Garai Péter, Bornemissza Norbert).
Csákvár: Dániel – Hajdú, Póti, Szalai (Dulló, 75.), Kékesi – Mészáros, Kiprich, Erdei (Kocsis, 54.), Molnár T. – Oldal – Horváth R. (Paudits, 54.). Vezetőedző: Toldi Gábor.
Békéscsaba: Mursits – Bényei, Kelemen, Fehér, Fabio – Szalai (Viczián, 54.), Bagi, Spitzmüller, Nagy I. – Tóth D. (Birtalan, 75.), Gránicz (Pilán, 107.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak. Pályaedző: Boér Gábor.
Gólszerző: Oldal (8.), Gránicz (53.). Sárga lap: Szalai (48.), Gránicz (70.).

Mindkét oldalon több olyan játékosok is bizalmat kapott a bizonyításra, akik kevesebb lehetőséghez jutottak a bajnoki összecsapásokon. A hazaiak kezdtek lendületesebben és már a 8. percben az előnyt is megszerezték Oldal 24 méteres szabadrúgásából, amely Mursits előtt lepattanva kötött ki a bal sarokban, 1–0. A folytatásban is a Csákvár volt kezdeményezőbb és veszélyesebb, de vagy a hálóőrük, vagy Fortuna mindig a lila-fehérekkel volt.
Szünet után pedig fordult a kocka. Tóth Dániel löketét még a felső léc hárította, röviddel később azonban Gránicz már a kapuba is betalált, miután lefutotta Kékesit és 12 méterről Dániel kapus feje felett juttatta hálóba a labdát, 1–1. Ezt követően visszább vett a csabai együttes, újfent a csákvári támadók előtt adódott több lehetőség. A 81. percben jártak legközelebb a továbbjutáshoz, amikor Paudits fejese a kapufát súrolva hagyta el a játékteret.
A hosszabbításban kevesebb esemény adódott már a hazaiak előtt, igaz Mursitsnak még a 106. percben is bravúrt kellett bemutatnia, hogy a büntetőpárbajra mentse a döntést.
Az első öt rúgó között Nagy István a kapufára rúgta a labdát, Kocsisét pedig kivédte a csabai hálóőr. Kiprich, Paudits, Kékesi és Póti, illetve Kelemen, Bagi, Fehér és Birtalan ellenben biztos végrehajtó volt. A további rúgók közül Mészáros és Bényei bevarrta, csakúgy, mint Oldal, Spitzmüller azonban fölé vágta, így jöhetett a csákvári örömtánc.
A Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé a Csákvár jutott büntetőrúgásokkal. A Fejér megyei kis csapat továbbra is „mumusa” marad a viharsarkiaknak!
Jók: Molnár T., Oldal, Paudits, ill. Nagy I., Bagi, Fabio.

Boér Gábor: – Mindenekelőtt szeretnénk megköszönni szurkolóinknak, hogy ide is elkísérték és biztatták a csapatot. Nagyon sajnáljuk, hogy nem sikerült kiharcolni a továbbjutást. Változatos mérkőzés volt, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a külső szemlélők biztosan jól szórakoztak. Úgy gondolom, hogy a szerencse döntötte el a továbbjutó kimenetelét. Gratulálok a Csákvárnak! Dolgozunk tovább, most már csak a bajnokságra koncentrálunk, hogy ott elérjük a célunkat.

Címlapon: Szalai Dániel sem igazán tudott kitűnni társai közül Csákváron. Fotó: Erdős Csaba