Végre minden jól alakult!

A szoros vereségek után végre első győzelmét ünnepelhette meg Répcelakon a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. Horváth Roland alakulata az újonc Szombathely alkalmi otthonában remek játékkal rukkolt ki és rendkívül fontos pontokra tett szert, beiratkozva ezzel pontvadászatba.

Szombathelyi KKA–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 2428 (1118)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Répcelak 300 néző. Vezette: Medve Róbert Pál, Südi Péter.
Szombathely:
Tomasevics – Jovetic 2, Virág 2, Mitrovics, Gorilszka 2, BANDELIER 8 (3), CSIRE 4. Csere: Gadányi (kapus), Horváth P., Varga N., Mayer Sz. 3, Pödör R. 3, Szendrei. Mayer M. Edző: Marosán György.
Békéscsaba: BALOG J. –
Kovács A. 3, VUKAJLOVICS 7, BARJÁN 5, J. AGBABA 2, KOPECZ 7 (1), Mézes 1. Csere: Bottó, Marincsák 3 (1), Dombi K., Kukely A., Kukely K. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 8. p.: 1–4. 12. p.: 2–7.15. p.: 4–9. 19. p.: 7–11. 25. p.: 9–12. 35. p.: 11–19. 39. p.: 14–20. 45. p.: 18–23. 49. p.: 19–25. 55. p.: 22–26.

Idegesen kezdett mindkét csapat az alsóházi rangadón, az első gólt Agbaba lőtte az 5. percben. A 8. percben időt kért a hazai csapat 4–1-es csabai vezetésnél. A folytatásban is az Előre akarata érvényesült, a 12. percben már öt góllal vezettek. Az újonc hazaiak a félidő hajrájában három gólra feljöttek, de a jól játszó vendégek Vukajlovics négy góljával megnyugtató előnnyel mehettek a pihenőre.
Fordulás után, a 32. percben Balog védte Mayer Maja hétméteresét. A vasiak mindent megtettek a felzárkózásért, még Marincsák hetesét is hárította Gadányi kapus. Horváth Roland időkérését követően felváltva estek a gólok, a lila-fehérek tartották az előnyt. A vasiaknál a rutinos szerb válogatott átlövő, Bandelier magára talált, és sorra lőtte a gólokat. Izgalmas volt a végjáték, a csereként beállt Tomasevics jól védett, az 55. percben 22–26 volt az állás, amikor Horváth Roland időt kért. Ezután Vukajlovics kétszer is betalált, ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés sorsa. A végén még a fiatal Kukely-testvérek is lehetőséget kaptak az Előrében.
A látottak alapján, a több jó egyéni teljesítményt felvonultató, és egységes csapatként működő lila-fehérek teljesen megérdemelten nyertek, ezzel megszerezték idei első győzelmüket.

Marosán György:Tisztában voltam vele, hogy a Békéscsaba nagyon jó csapat, a kétgólos vereségekből ugyanis akár hat ponttal is kijöhetett volna! Az bánt leginkább, hogy nagyon fegyelmezetlenül kézilabdáztunk. Dolgozunk tovább, hogy bepótoljuk a most elvesztett csatát.
Horváth Roland: Élet-halál kérdése volt számunkra ez a mérkőzés, hiszen a sok kudarc után már nehéz volt tartani szellemileg a játékosainkat. Nagyon örülök annak, hogy végre sikerült átlépnünk a saját árnyékunkat!