Vegyes NB II-es tavaszi nyitány

Tízhetes téli szünet után folytatódtak a küzdelmek az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. A négy megyei érdekelt közül maradéktalanul csak a Békéscsabai DKSE háza táján lehettek elégedettek. A Köröstarcsa pontot mentett odahaza, a Belvárosi DSK pedig közel járt ehhez a listavezető Mezőtúr ellen, a Kondorosnak viszont nem termett babér a címvédő Kunszentmárton alkalmi otthonában.

Békéscsabai BDSK–Mezőtúri AFC 24–27 (13–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Járdi, Kazi.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. – dr. Sári 2, Márton 2, Vörös Á. 2, Vlcskó K. 5 (2), Felczán, FARKAS B. 7. Csere: Csörgő (kapus), PETROVSZKI G. 6, Tokaji, Skaliczki L., Papp L., Vörös A., Kucsera, Osgyán, Kovács B. Edző: Labos Tibor. A Mezőtúr legjobb góldobói: Branyiczki 7 (1), Papp K. 5, Sárosi 3 (1).
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2.
Mindvégig szoros, jó iramú, élvezetes mérkőzést vívtak a csabaiak a bajnokaspiráns Mezőtúrral. A vendégek kezdtek jobban (0–3), az első 10 percben ők domináltak, azt követően azonban a hazai gárda feljött egy gólra, és végig nyílttá tette a mérkőzést.
A képzettebb túriak szünet után is tartani tudták a 2-3 találatnyi különbséget. Hogy nem lett szorosabb, abban közrejátszott egyebek mellett a hazaiak helyzetkihasználása is, akik pontosabb befejezésekkel akár a vezetést is átvehették volna. Több ziccer mellett két büntetőt is kihasználatlanul hagytak, amit egy ilyen szinttű ellenféllel szemben képtelenség korrigálni.

Kiskőrösi KSK–Békéscsabai DKSE 22–28 (14–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 3, FELFÖLDI 11 (3), BALOGH J. 6, Balázs 1, KOVÁCS Á. 4, Karács 1. Csere: Rákóczi (kapus), Kocsor, Masa, Kiss S., Almási, Molnár G. Kepenyes 1, Szudár 1, Nagy Á. G. Edző: Vólent János. A Kiskőrös legjobb góldobói: Vass P. 6 (1), Harangozó G. 6, Baranyi 3, Gucsi 3.
Kiállítások: 8 perc + Szentgyörgyi kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 4/3.
Kitűnő hangulatú mérkőzést hozott a kiskőrösi csarnokavató. Az alaposan megerősített házigazdák az első félidőben végig partiban voltak az egy-két góllal rendre előrébb járó csabaiakkal.
Szünet után védekezést váltottak a csabai fiatalok, a hatos fallal szemben tanácstalannak bizonyultak a házigazdák. Remek csapatmunkával folyamatosan növelte előnyét Vólent János együttese, és végül gondmentes győzelemmel zárta a szezonnyitót.

Kunszentmártoni KSK–Kondorosi KK 37–31 (19–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszaföldvár, 200 néző. Vezette: Kozma, Panyi.
Kondoros: Gyurcsán
– Csonki 3, Raffai 2, KEREKES 14, Kasnyik V. 2, Kósa 3, Ravasz 2. Csere: Pankotai (kapus), Szpisjak, Sztrehovszki, Krajcsovicz, NAGY J. 3, Tóth G., Zubor 2, Istenes, Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gellei 10, Danku S. 5.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0.
Az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első hibákat ekkor követte el a támadásban a Kondoros, amiket a hazaiak rendre leindításokkal büntettek, ötgólos különbségre duzzasztva előnyüket. A második félidőt jól kezdte a vendégcsapat hamar kétgólosra csökkentette a hátrányt. Egy kétperces emberelőnynek köszönhetően felcsillant a remény az újbóli egyenlítésre, ám az előny végül hátránynak bizonyult, ezután pedig már nem talált magára a KKK.

Köröstarcsa KSK–Kiskunhalasi UKSC 23–23 (12–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 110 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Köröstarcsa: Kiss N. – Molnár K. 2, Borbély 5 (2), POLGÁR T. 12, Novák 2, Lőrinczi 2, Szatmári M. Csere: Földesi, Roncsek (kapusok), Mészáros, Puskás, Schupkégel, Molnár B., Bánfi. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Pecséri 7 (1), Ayed 7 (1).
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.
Kedvezőtlen előjelekkel kezdte a tavaszi szezont az előző évi ezüstérmes hazai csapat, mert nem tudott új játékos igazolni a téli pihenő időszakában. A felkészülés során is akadtak létszámgondok, de az első bajnokira minden játékosukat sikerrel mozgósították. Az 5. helyen álló Kiskunhalas ellen feszült hangulatban kezdődött a mérkőzés, számtalan technikai hiba és kihagyott ziccer jellemezte a találkozó mindkét oldalon. A Köröstarcsa kezdett jobban (12. p.: 6
3), majd az ellenfél egy sorozattal átvette a vezetést (22. p.: 78), de a szünetre ismét sikerült némi előnyt kiharcolniuk a hazaiknak.
A második félidőben a vendégek ébredtek előbb és újra fordítottak (40. p.: 13
14). Ettől kezdve felváltva estek a gólok szoros eredmény mellett. Az 59. percben ismét a látogatók kerültek előnybe (2223), de a házigazdák eredményesek tudtak lenni, míg a vendégek az utolsó támadásukat nem tudták gólra váltani.
A végig izgalmas, sok hibával tarkított mérkőzés eredményével egyik csapat sem igazán lehetett elégedett.