Végzetes első félidei rövidzárlat

Egy első félidei rövidzárlat miatt nem termett pont az ONKC női kézilabda-csapatának a gödi szezonnyitó bajnoki mérkőzésen. Az ekkor megszerzett előnyt a házigazdák ügyesen őrizték szünet után, értékes győzelmet aratva ezzel.

Gödi SE–Orosházi NKC 32–30 (19–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Göd, 200 néző. Vezette: Ónodi Erika, Őri Erika.
Orosháza: Brunner – Zsilák 3, Zvolenszky 3, Tóth S. 2, Kamuti 1, TAKÁCS F. 6 (3), Antal 1. Csere: Makai (kapus), SOM 6, VÖRÖS 8, Dancsó, Ullmann. Edző: Papp László. A Göd legjobb góldobói: Kácsor 15 (4), Paróczi 5, Gyetván 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.

A vendégek kezdték valamivel jobban a tavaszi idény első mérkőzését, a 7. percben 5–3-as előnyüket mutatta az eredményjelző. A folytatásban kiegyenlített játék folyt, felváltva estek a gólok, de még a 14. percben is az orosháziak tartottak minimális különbséggel előrébb (9–8). Ezt követően azonban megtorpantak a viharsarkiak, sok hibát vétettek, amit könyörtelenül megbüntetett a Göd. A Pest megyeiek a félidő végére ötgólos vezetésre tettek szert, főként a Vácból kettős igazolással érkező Kácsor eredményességével.
Fordulás után a hazaiak ügyesen tartották az addig megszerzett előnyüket (40. p.: 25–20), az orosháziak minden igyekezete kevésnek bizonyult ahhoz, hogy közelebb kerülhessenek. Az 50. percig (30–25) semmi nem utalt rá, hogy megmozdítható lenne az „állóvíz”, azonban a hajrában erősített az ONKC, ezzel legalább szorossá tette a meccset, ha reális pontszerzési esélye nem is volt már. Győzelmével a Göd megelőzte a tabellán az Orosházát.
Papp László: – A hozzáállás, és a sebesség megfelelő volt, de sajnos védekezésben nem használtuk az eszünket.