Vereség, amelyre lehet építeni

Idegenben továbbra is nyeretlenek a békési kosarasok, noha a pénteki győri bajnoki szereplés során is közel álltak ahhoz, hogy ne „lógó orral” kelljen megtenniük a meglehetősen hosszú haza vezető utat. A szünetig nekik állt a zászló, a második félidőben azonban föléjük nőtt a házigazda.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC–Calle Pubfood Békés 99-90 (20-26, 27-22, 27-20, 25-22)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Győr, 100 néző. Vezette: Józsa, Sentényi, Major.
Győr: PUSZTA (12, RUJÁK (14), Gáll (12/6), Horváth Á. (6/6), NÁRAI (14). Csere: GOMBÁS (10/6), DOMSITZ (8), NAGY T. (21/15), Csaba (2). Edző: Bukics Zsolt.
Békés: Koma (16), Nagy B. (8/3), KERTÉSZ (14/3), Krisztics (10/6), Zrínyi. Csere: ADEBAYO (11/3 ), Gruda (5), Farkas (3/3), HAJDÚ (23/3), Balog, Bánszki, Nagy Cs. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

A vendégeknél játékra kész állapotban várta a sérüléséből felépült találkozót Adebayo Osiyemi. A Békés diktálta a tempót, ami az első negyedben 6 pontos vezetést eredményezett. Jó ritmusban támadtak, jó passzokkal szolgálták ki egymást. Koma mellé Hajdú is felzárkózott a palánk alatti pontgyűjtésben, Adebayo pedig látványos passzaival hozott új színt a játékba. A 2. negyed elején a felépített kis előny pillanatok alatt elolvadt, de a negyed közepére ismét a vendégek vezettek. Kertész addigi kimagasló mezőnymunkáját egy sikeres triplával is megtoldotta, amit Hajdú két eredményes palánk alatti dobása, valamint Adebayo triplája követett. Ismét hattal vitt a vendég. A hazaiak az utolsó két percben 9:2-es hazai rohanást után 47:48-as vezetéssel mehettek az öltözőbe.
A 2. félidőben megpróbálta a védekezését stabilizálni a Békés, növelte az előnyét, de a negyed vége megint csak a hazai csapaté volt. 10:2-es sorozatukkal most ők szereztek hat pontos előnyt. Az utolsó negyed elején ez a hat pont hirtelen tíz, majd tizenhárom lett. Kapkodóvá, egyénieskedővé vált a békési támadójáték, növelte vezetését a Győr. Időkérés után 3:16-ot produkált a vendég és egy pontra került a Győrtől. A kényszerű faultokból növelte előnyét a házigazda, amely végül behúzta a mérkőzést. Nagyot küzdött a mérkőzés nagy részében jól játszó Békés, amely ha jobban készül a Nagy-Horváth párosra, talán más eredmény születik.
Balog Vilmos: – A héten a játékunkban tapasztalt hibák, hiányosságok javítása volt a feladat. Nem mondhatom, hogy teljesen eredményes volt a munkánk, hiszen kilenc ponttal kikaptunk, de a mutatott játék, a csapat teljesítménye bizakodásra ad okot. Ismét tettünk egy lépést előre, Kertész tripla-duplája, Hajdú százszázalékos dobóteljesítménye, Adebayo felszabadult játéka, Farkas és Gruda határozottsága mind olyan értéke a meccsnek, amire építve mehetünk tovább.

Címlapon: Grudáék határozott palánk alatti fellépése sem hozta meg a sikert a békésiek számára. Fotó: Penovác Károly