Vereséggel rajtolt a címvédő

Mariborban vereséggel kezdte meg szereplését a Közép-európai Kupában, a Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. A címvédő a kiváló erőt képviselő házigazdákkal szemben maradt alul három szoros és egy sima szett után. A szlovénok igazolták előzetes jó hírüket, hogy nem a véletlen műve a Bajnokok Ligája szereplésük.

Nova KBM Branik Maribor (szlovén)–Linamar-Békéscsabai RSE 3:1 (23, –21, 21, 15)
Közép-európai Kupa női röplabdamérkőzés. Maribor, 400 néző. Vezette: Tajana Kramar Šandl, Ksenija Jurkovic (horvátok).
Maribor: MLAKAR 25, Kaucic 11, Vovk 2, Najdic, SOBOCAN 14, Pintar 10. Csere: KOSKELO (liberó), Milosavljevic, Jerala 6, Krajnc, Kosenina. Vezetőedző: Samo Miklavc.
Békéscsaba: Ivanovics 10, Kosaková 4, Pekárik 6, MLINAR 15, FRESCO 14, Dobi 13. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Glemboczki, Petrenkó. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:4, 5:5, 12:12, 12:16, 19:18, 21:21, 24:22. 2. szett: 9:2, 10:6, 14:8, 15:16, 20:20, 20:23. 3. szett: 3:3, 5:3, 6:8, 11:11, 17:14, 17:16, 21:16, 21:20. 4. szett: 8:1, 12:3, 15:4, 20:10, 21:13.

Kiváló rajtot vett a BRSE, de azután a házigazdák is sebességet váltottak és nyomban utolérték őket. Ettől kezdve jó ideig nem engedték el egymás „kezét” a csapatok. Rendre a csabaiaknál volt pontnyi előny, a kitartó szlovénok azonban 12:12-ig rendre egyenlítettek. Ekkor zsinórban négy pontot is begyűjtöttek a vendégek, de így sem lazíthattak, mert a Maribor innen is visszajött, sőt 19:18-nál már nála volt az előny. Szoros végjáték következett, melyben a hazaiaknak 24:22-nél két szettlabdájuk adódott, és a másodikat sikerült kihasználniuk, (1:0).
A megnyert játék után valósággal „lerohanták” Alberto Salomoni együttesét, meg sem álltak 9:2-ig. Az olasz mesternek az első technikai szünetben sikerült valamelyest konszolidálnia a kialakult helyzetet, de tanítványai ekkor még 4 pontnál jobban nem tudták megközelíteni a Maribort. Egy újabb attakkal azonban 6 pontos hátrányból fordítottak Molcsányi Ritáék (15:16), és innen teljesen nyílttá vált a küzdelem. 20:20-ig fej-fej mellett haladt a két gárda, ekkor a BRSE három pontot beütött és az egyenlítés sem maradt el, (1:1).
A harmadik szett kiegyensúlyozott játékkal indult, a hazaiak kezdeti kétpontos vezetése az első technikai szünetig kétpontos csabai vezetésre váltott. Ez sem tartott persze sokáig, mert a hazaiaknak sikerült elkapniuk egy jó szériát és a hajrára 21:16-ra elléptek. Nagyot küzdöttek a látogatók, hogy visszahozzák magukat a sorsdöntő játszmába, zsinórban 4 ponttal ez meg is történt, de a finis újból a szlovénoké volt, (2:1).
A folytatás sem ígért sok jót a csabai együttes számára. A hazaiak a szenzációs teljesítményt nyúltó Iza Mlakar vezérletével villámrajtot vettek, 8:1-es előnnyel állhattak ki az első technikai szünetre. Azt követően sem vettek vissza a tempóból, ennek következtében meglehetősen korán eldőlt az érdemi kérdés, (3:1). A címvédő játékán még erősen érződött az összeszokottság hiánya, tehát további időre van szükség ahhoz, hogy olyan sikerrel zárhassa a sorozatot, mint tette azt legutóbb.

Címlapon: Molcsányi Ritáékra még sok közös munka vár a célok megvalósítása érdekében. Fotó: Imcovolley.it