Veretlenül nyerték az alapszakaszt

A Békéscsabai Röplabda SE U21-es csapata vasárnap este hazai pályán zárt le az NB II/U21-es bajnokság alapszakaszát. Nagy Attila tanítványai a Palota RSC együttese tartották meg veretlenségüket, noha a a meccs egybeesett a felnőtt találkozóval, így a fiataloknak nélkülözniük kellett az extraligás keretben figyelembe vett öt játékosukat.

Linamar BRSE–Palota RSC 3:0 (24, 15, 10)
NB II/U21-es női röplabda-mérkőzés. Békéscsaba 100 néző. Vezette: Villás, Kulcsár.
BRSE:
BOSKÓ, TATÁR, ARACZKI, Lenkefi, Gellén, Sinka. Csere: Juhász (liberó), Kertész, Feld. Edző: Nagy Attila.

Álmosan kezdte a találkozót a BRSE, már 1:9 is állt az eredményjelzőn, időt azonban csak 10:14-nél kért Nagy Attila. Az ekkor kapott tanácsok hatottak. Fordított a csabai csapat, de ismét jött egy rövidzárlat, ami szettlabdát eredményezett a Palota oldalán, a játékrészt azonban a pontosabban támadó hazaiak nyerték. Ezzel el is lőtte a puskaporát a vendégcsapat. A békéscsabaiak egyre nagyobb sebességgel játszottak, amit már nem tudott követni a látogató, így két sima szettel, 3:0-ra nyerte a találkozót a BRSE.
Ezzel lezárult az alapszakasz.
A Keleti A-csoportot, a Linamar BRSE 16 gőzelemmel, veretlenül nyerte meg. Következik majd az U21-es bajnokság elődöntője, melyet négyes csoportokban vívnak majd a csapatok, március végén.
Nagy Attila:
– Gratulálok a szezon eddigi eredményéhez a csapatnak! Egy ilyen nehéz évben ilyen szépen lehozni az alapszakaszt, nem volt könnyű, ezért nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Készülünk az elődöntőkre!

Címlapon: A lányok a felnőtt keretben figyelembe vett társak nélkül sem engedélyeztek szettet az ellenfelüknek. Fotó: Csukás Zsolt