Versennyel emlékeztek Pintér Attilára

Immár tizedik alkalommal rendezték meg Orosházán, az egykori kiváló játékos, edző és sportvezető tiszteletére a Pintér Attila újonc- és serdülő asztalitenisz ranglista versenyt. Az Eötvös-téri sportcsarnokban szombaton és vasárnap több mint négyszázötvenen ütötték a kaucsuklabdát.

Az első napon az újoncok három korcsoportban mérték össze tudásukat. Az ASE Orosháza sportolói közül ketten is érmet nyertek. Az U12-ben Hudák Dorina lett bronzérmes, az U13-ban pedig Balogh Ágnes Kyra (Békési TE-PET-BAU ASE Orosháza) ért el harmadik helyezést, mellette Hudák Dorina ötödikként zárta a versenyt. A serdülő lányoknál mindkét orosházi páros a nyolcad döntőben bukott el, míg egyéniben a Varga Bernadett, Hudák Dorina, Balogh Ágnes Kyra trió szintén a főtáblán búcsúzott.
A fiúk U11-es korcsoportjában Szántosi Dávid (Szarvasi Körös ASE) ezüstérmes lett, az U13-asoknál az ötödik helyen végzett. A serdülő párosban Szántosi Dávid, Kizakisz Georgiosz Nikolaosszal (Yorgos SE) bronzérmet nyert.
Az U12-es versenyen az orosházi Molnár Levente a nyolc közé jutásért vívott mérkőzésén esett ki, az U13-asoknál a 11. lett. A serdülőknél csoportjából veretlenül továbbjutva a 16 közé jutásért játszhatott, és vereséget szenvedett. Farkas Dávid (Eötvös DPSE Orosháza) és Szűcs Sándor (Békési TE) is a 16 közé jutásért búcsúzott. Párosban a Farkas Dávid, Szűcs Sándor duó az 5–8. helyet szerezte meg.
A Magyar Asztalitenisz Szövetség (MOATSZ) jelenlévő vezetői, és a csapatok képviselői elismeréssel szóltak a rendezvényről jelezve, hogy az emlékverseny az ország legnagyobb utánpótlás seregszemléjévé nőtte ki magát.
– A csapatok szeretnek Orosházára jönni, ezúttal is huszonnyolc klub, több mint négyszázhatvan sportolója nevezett a viadalra. Ilyen még nem volt utánpótlás megmérettetésen – mondta Bogdánffy Csaba, az ASE Orosháza szakosztályvezetője, aki hozzátette, hogy mindenki elismerően szólt a szervezésről. Méltón emlékeztek meg Orosháza köztiszteletben álló sportolójáról, edzőjéről és sportvezetőjéről, Pintér Attiláról.

Címlapon: A szarvasi Szántosi Dávid két érmes is bezsebelt korosztályában