Viczián korai találata döntött

Viczián Ádám korai találatával megnyerte a csütörtöki nemzetközi felkészülési mérkőzését az Előre labdarúgócsapata. A lila-fehérek a szerbiai második vonal 4. helyén álló Topolyai alakulatot látták vendégül, amely hozzájuk hasonló játékerőt képvisel.

Békéscsaba 1912 Előre–FK TSC Topolya (vajdasági) 1–0 (1–0)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba
Békéscsaba: Máthé – Szélpál, Dlusztus, Mészáros – Pilán, Nagy S., Viczián, Hursán – Birtalan, Nagy I., Kálmán. Játszott még: Czinanó (kapus), Seres, Zahorán, Tóth D., Kiss L., Gyurján, Gránicz, Szatmári, Lustyik, Király. Vezetőedző: Boér Gábor.
Topolya: Jorgics – Szvitics, Mezei, Babics, Brankovics – Tomanovics, Denkovics, Boros, Milicsevics – Damjanovics, Grujics. Játszott még: Hajagos, Mijics, Ponjevics, Skopljak, Lalics, Csordasics, Stancsetics, Sinkovics, Ronald, Szilágyi, Erak. Vezetőedző: Predrag Rogan.
Gólszerző: Viczián (7.).

A topolyai együttes tavaly csúszott ki az élvonalból, és nem titkoltan szeretne azonnal visszajutni a legjobbak közé. Új edzővel kezdte meg a felkészülést a tavaszra, Predgrag Rogan azért érkezett, hogy irányításával jobb szezont produkáljon a vajdasági alakulat.
A Kórház utcai csatát kissé álmosan kezdték a vendégek, Viczián találatával hamarjában megszerezte a vezetést a csabai együttes. Az első félidőben jobban mozogtak a házigazdák, és a lehetőségek terén is felülmúlták a látogatókat. Szünet után aktívabbá váltak a topolyaiak, látszott rajtuk, hogy mielőbb szeretnék ledolgozni a hátrányt. Máthé Gábor kapuja előtt 3-4 ígéretes helyzetet is elpuskáztak, végül viszont örülhettek, hogy minimális vereséggel megúszták, ugyanis Szatmári lökete a kapufán csattant.

Címlapon: Viczián Ádám korai találata döntötte el a nemzetközi felkészülési meccset. Fotó: Erdős Csaba