Visszatérőben az érmes remények

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 23. fordulója szombati mérkőzésén bravúros győzelmet aratott az Orosházi NKC együttese. Papp László alakulata a bronzérmes helyen tanyázó Szent István SE otthonában gyűjtötte be a két pontot, ezzel sokat javított saját érmes reményein.

Szent István SE–Orosházi NKC 24–27 (16–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 120 néző. Vezette: Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni.
Orosháza: MAKAI – Zsilák 2, HATALA, SOM 6, Kamuti 2, Takács F. 5 (3), Antal 2. Csere: TÓTH S. 4 (3), Zvolenszky, Dancsó 1, VÖRÖS 4, Ulmann 1. Edző: Papp László. A Szent István legjobb dobói: Szerző 8, Horváth G. 5.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4.

A tabella harmadik helyén álló hazaiak kezdtek jobban a rangadón, és a 7. percben 3–2-re vezettek. Az orosháziak erősítettek, és a 13. percben fordítottak (5–7). Ezt követően felváltva estek a gólok, a Szent István a kapu előtt jobban összpontosított, és a 22. percben egyenlíteni tudott (13–13). A küzdelmes első félidő végén is döntetlent mutatott az eredményjelző (16–16).
Szünet után a fővárosiak kezdtek jobban, és kihasználva a vendégek hibáit, a 37. percben kétgólos előnyre tettek szert (20–18). Az orosháziak nem adták fel, és a 47. percben utolérték ellenfelüket (23–23). Izgalmasan alakult a hajrá, az utolsó tíz percben Makai több ziccert is védett, támadásban pedig sikerült gólokat lőni a vendégeknek, akik a látottak alapján a végig küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek a tabella harmadik helyén álló fővárosiak otthonában.
Papp László: – Eredményes sorozatban vagyunk, nagyot küzdöttek a lányok.