Visszavett pályaelőny

Hatalmas csatában, a nagyszerű külső dobóformát mutató békési kosárlabdázók idegenben vették vissza a pályaelőnyt a Pápával szembeni play off párharcban, amely a 13–16. helyekért zajlik. A két nyert meccsig tartó csata május 21-én vasárnap zárul Békésen.

Motax-Pápai KC-Calle Pubfood Békés 57-65 (9-26, 15-12, 16-12, 17-15)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 13–16. helyért, 2. mérkőzés. Pápa, 200 néző. Vezette: Gyuris, Bognár, Válé.
Pápa: SZANATI M. (16), Horváth A. (9/6), Hadnagy (4), Keller (6), KERESZTES (12). Csere: Horváth G. (9/3), Szanati G., Schveighoffer, Fülöp 1.
Békés: Kertész (3), KRISZTICS (16/12), Molnár Á. (9/9), KOMA (18/3), Gruda (7). Csere: NAGY B. (10/6), Nagy Cs. (2), Zsiros, Csorba, Kovács B. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

Az első mérkőzésen kiállított Kálmánra nem számíthattak a párharcot előnyből folytató pápaiak. Az első negyedben rég nem látott lendülettel kosárlabdázott a taktikát betartó Békés, ami extra dobóteljesítménnyel társult. Öt hármast dobtak, az első negyedben volt nyolc gólpasszuk és csak 9 pontot engedtek a hazai csapatnak. Sikerült olyan előnyt felépíteniük, ami kitartott a mérkőzés végéig. A második negyedtől kiegyenlítettebb lett a játék, néhány ponttal közelebb jött a Pápa. A harmadik negyedben újabb elszánt rohamot indított a hazai csapat, látszott rajtuk, hogy nem kívánnak még egy békési kirándulást, s tovább zárkóztak. Békési oldalon mindig volt, aki tudott lendíteni az akadozó játékon, így ezt a rohamot is visszaverték. Néhány ponttal az utolsó negyedet is megnyerték a pápaiak, de maradt 8 pontos előnye a Békésnek az első negyedben megszerzett előnyből, így idegenben sikerült egyenlíteniük.
Balog Vilmos: – Az első negyedben mutatott fegyelmezett, ponterős játékunk győzelmet hozott idegenben. Elismerésem a csapatnak a sikerhez, és köszönjük a biztatást szurkolóinknak, akik vállalták a hosszú utazást, hogy a helyszínen buzdítsák a fiúkat.

Címlapon: A békésiek ezúttal remekül küzdöttek és kintről is pontosan dobtak