Volt jobb, lesz is még jobb hétvége!

A négy megyei alakulat közül csak egynek termett pont az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 8. fordulójában. A Belvárosi DSK alakulata a jó erőt képviselő Makó otthonában nyert kiváló játékkal. Nem ment ilyen jól a Kondorosnak és a Köröstarcsának, amely egyaránt aranyvárományossal szemben kapitulált. A DKSE hazai veresége első blikkre a „meglepetés kategóriába” tartozik, de ha figyelembe vesszük, hogy a fiatalok az előző napon U20-as bajnokit játszottak, már érthető a visszafogottabb teljesítmény.

Makói KC–Békéscsabai BDSK 24–29 (17–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 50 néző. Vezette: Papp D., Tar.
Békéscsaba: Vlcskó B. – Fazekas 4 (3), Csonki 2 (2), Vörös, Vlcskó K. 8, Felczán 4, Farkas B. 4. Csere: CSÖRGŐ (kapus), PETROVSZKI G., MÁRTON 5, Skaliczki L., Kovács B. 2, Papp L., Kucsera, Osgyán, Tokaji. Edző: Labos Tibor. A Makó legjobb góldobói: Papp D. 5, Leszkován 4, Petheő 4.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5.
Magabiztosan kezdett a vendégcsapat, négygólos előnyre tett szert a játékrész közepéig, ám ekkor Csonki sérülése (aláfordult a bokája) és a hosszabb ápolási szünet kisebb zavarokat okozott a soraikban. A Makó belelendült át is vette a vezetést, ám végül a szünetre döntetlennel térhettek a felek. A pihenőben rendezték soraikat a vendégek, új lendülettel léptek pályára, és végig kézben tartva az irányítást, meggyőző különbséggel verték a házigazdákat. A siker kulcsa a jó védőmunkában rejlett: a második játékrészben kapott 7 gól önmagáért beszél.

Kiskunfélegyházi HTK–Kondorosi KK 39–25 (20–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunfélegyháza, 90 néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi.
Kondoros: Gyurcsán – Zubor 4, Raffai 5 (3), KEREKES 8, Kasnyik V. 2, Kósa 2, Tóth G. 2. Csere: Mezei (kapus), Kasnyik T., Máris 1, Istenes 1. Játékos-edző: Nagy József. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Gyöngy 6, Fodor 5, Szélpál 5, Bagdi 5.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3.
A betegségek, sérülések miatt Nagy József edzőt és számos játékost is nélkülözni kényszerülő vendégek 25 percig tudták szorosan tartani az eredményt, azt követően már a házigazdák akarata érvényesült.

Békéscsabai DKSE–Kiskunhalasi UKSC 25–26 (10–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Békéscsaba: Sztancsik – Kéri 3, Felföldi 4 (2), Balogh J. 3, BALÁZS 6, Kovács Á. 4, Karács. Csere: Rákóczi (kapus), Almási, MASA 2, Mohácsi, Kepenyes, Szudár 1, Molnár G. 1, Szilágyi 1, Kocsor, Kiss S. Edző: Vólent János. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Tan 7, Fejes 4, Décsei 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.
A péntek esti PLER elleni idegenbeli U20-as bajnoki fáradtságával a lábakban lépett pályára a csabai gárda, ami rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. Az első félidő indiszponált támadójátéka következtében négygólos hátrányba kerültek a hazaiak. A szünetben sikerült rendezniük a soraikat. Elsősorban védekezésben javultak fel, a támadójáték azonban így is elmaradt az ideálistól, ennek tulajdonítható a minimális vereség.

Mezőtúri AFC–Köröstarcsa KSK 36–22 (14–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Köröstarcsa: Kiss N. 1 – Molnár K. 1, BORBÉLY 6 (1), POLGÁR T. 7, Novák 1, Lőrinczi 2, Szatmári M. 1. Csere: Földesi (kapus), Mészáros 3, Puskás, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Mezőtúr legjobb góldobói: Simon 8, Fekete 6, Csizmadia 5.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc + Novák kizárva. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.
Jól kezdett a Köröstarcsa a veretlen listavezető otthonában, és egészen a 20. percig vezetett is (7–8). A rövid kispaddal rendelkező vendégek mg a szünetig is jól tartották magukat, de ekkor Novák kipontozódott. A térfélcsere után helyenként furcsa játékvezetői ítéletek mellett fokozatosan elhúzott a Mezőtúr (43. p.: 25–15). Az egyre inkább fáradó tarcsaiak küzdöttek ugyan, de végül papírforma eredmény született, amellyel a hazaiak visszavágtak az előző évi hasonló arányú vereségért.