Zapletal nyert, Szalay a nap vesztese

Miroslav Zapletal nyerte a Gyulai Várfürdő Kupát: a cseh pilóta 5 perc 42 másodperc előnyt autózott ki legközelebbi riválisával, Fekete Antallal szemben. A katalán Joan Roca Vila a Schlesser SP01 volánjánál megcsípte a dobogó legalsó fokát, sőt, egy szelektív győzelmet is behúzott a magyar szakemberek által tervezett és épített versenygéppel. A harmadik helyért egyébként igen szoros volt a csata, Hangodi Zoltán mindössze 49 másodperccel maradt le a dobogóról, őt pedig Lónyai Pál követte mindössze 38 másodperccel lemaradva.

A nap vesztese a Szalay Balázs, Bunkoczi László duó volt, amely mindössze három percet veszített a kerékcsere miatt, ám ez is elég volt ahhoz, hogy a dobogós harmadik helyről a hatodikra csússzon vissza az Opel Dakar Team párosa. S bár reggel a győzelmet célozták meg, annak reménye így szertefoszlott, már csak a tisztes helytállás volt a cél.
– Nyolc kilométerrel az első szakasz célja előtt kaptunk jobb hátsó defektet, egy teljesen sík, egyenes szakaszon, tehát különösebb ok nélkül – mondta az Opel Mokka pilótája, Szalay Balázs, aki végül hatodikként érkezett a célba. – Nem akartuk, hogy a lyukas kerék szétverje a kocsi hátulját, ezért inkább megálltunk, és kicseréltük. Három percet vesztettünk, ami egy kicsit elvette a kedvünket, hiszen addigra már körülbelül fél percet hoztunk Fekete Antiékon.
Szalay és Bunkoczi rutinos a versenyzésben, s rutinos az ilyen helyzetek kezelésében, mindkét versenyző pontosan tudja, hogy a technika ördögével mindig kalkulálni kell.
– A rajtra újra lendületbe jöttem, de akkor meg eltévedtünk egy kicsit. Volt egy balos visszafordító, a fák mögé kellett fordulni, de ott meg nem volt tovább út, és megfordulni sem volt könnyű, úgyhogy ott is veszítettünk egy kis időt. Azt számolgattuk, hogy még ezzel együtt is meglett volna a második hely, ha nincs a defekt. Azon múlt minden – mondta a Gyulán eddig három győzelmet arató Szalay Balázs, akinek ez volt az egyetlen idei hazai versenye, októberben Marokkóba, majd az Africa Race-re készül.

Az verseny végeredménye. Autók: 1. Miroslav Zapletal, Maciej Marton (cseh, H3 EVO VII., Offroadsport.cz, T1.2.3 géposztály) 3:12:02 óra, 2. Fekete Antal, Tóth György (Toyota Hilux, Cargo Racing, T1.1.3) 3:17:44, 3. Joan Roca Vila, Xavier Blanco Garcia (spanyol, Schlesser Original, Team Sonangol Schlesser, T1.2.3) 3:19:24, 4. Hangodi Zoltán (Klement Mosquito, T3) 3:20:13, 5. Lónyai Pál, Garamvölgyi Zoltán (BMW X5 RR, T1.1.3) 3:20:51, 6. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Mokka, Opel Dakar Team, T1.1.3) 3:21:45.
TH csoport: 1. Gyabronka István, Radics Gábor (Nissan D22 PickUp, Sólyom Team MSE) 4:49:58, 2. Lovász György, Balda László (Toyota Land Cruiser, GTA Motorsport) 9:48:22.
Motorok, kvadok: 1. Polgár Gergely (Yamaha WR 450F, Gyulai Motoros Racing Team) 3: 31:54, 2. Horváth Lalle (KTM 530 EXC, Sandlander Management) 3:40:53, 3. Marczinek Zsolt (kvad, Yamaha Raptor 700, Garzone R.O.P.) 4:05:56, 4. Pajer Csaba (Beta RR40) 11:48:29, 5. Csete Kitti (kvad, Suzuki LTZ) 14:00:40.
Kamion: 1. Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László (Scania, Qualisport) 5:42:16.

Forrás: tereprali.com

Címlapon: A Szalay, Bunkoczi párost egy defekt gátolta meg az éremszerzésben. Fotó: f1-live.hu