Békéscsabai ENKSE

Csabai továbbjutás a kupában

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata a Magyar Kupában aratta első idénybeli győzelmét tétmérkőzésen. A csütörtök esti találkozón a lila-fehérek a várakozásnak megfelelő különbséggel múlták felül a lelkes NB II-es ellenfelüket, ezzel bejutottak a sorozat 4. fordulójába.

EURONOVEX USE–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 25–39 (10–19)

A kupában vigasztalódna az Előre NKSE

Csütörtökön a Magyar Kupában is megkezdi szereplését az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata, amely 19 órakor zárt ajtók mögött Szászbereken, a helyi sportcsarnokban lép pályára az NB II-es EURONOVEX USE együttese ellen. A tápiószelei székhelyű hazaiak a harmadosztály Déli-csoportjában nyolc forduló után 10 ponttal a második helyen állnak a bajnoki tabellán.

Alárendelt szerepkörben

Sajnos a fiatal békéscsabai csapatnak a hazai pálya sem jelent előnyt az NB I-es női kézilabda-bajnokságban. Vida Gergő tanítványai a pontvadászat 6. fordulójából  szerdán pótolt találkozón meglehetősen alárendelt szerepet játszva, súlyos vereségbe szaladtak bele  a Váccal szemben, így 10 meccs alapján is pont nélkül áll.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Váci NKSE 25–39 (9–20)

A Vác vendégeskedik az Evangélikus csarnokban

Úgy tűnik, hogy sok viszontagság után végre felveheti az ideális meccsritmust az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata, amely az MTK otthonában elszenvedett szombati bajnoki után, szerdán a Vácot fogadja K&H Női kézilabda ligában. A találkozót eredetileg még ősszel kellett volna lejátszaniuk a feleknek, de a járványügyi helyzet – oly sok más meccshez hasonlóan –, akkor ezt nem tette lehetővé.

A rutin hiányzott a csabai oldalon

Nem termett babér a békéscsabai női kézilabdacsapatnak csapatnak az MTK otthonában, az NB I-es bajnokság szombat esti találkozóján. A fiatal viharsarki gárda az első 30 percben nagy csatára késztette a jó erőkből álló ellenfelét, de szünet után mintha az öltözőben maradt volna, ezt kihasználva a fővárosi gárda magabiztos győzelmet aratott.

MTK Budapest–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 35–28 (18–16)

Tévés meccs az MTK vendégeként

Ismét egy fontos mérkőzés előtt áll az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata, amely szombaton az MTK Budapest otthonában, a Népfürdő úti Elektromos csarnokban lép pályára. Az M4 Sport+ csatorna jóvoltából ország-világ szemtanúja lehet az összecsapásnak, melynek egyértelműen a házigazdák az esélyesei.

Hullámzó játékkal a hajráig volt esély

Nyolcadik, egyben utolsó őszi bajnoki mérkőzésén is pont nélkül maradt a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata, amely hossz ú szünet után léphetett ismét pályára. A szerdai találkozón a kiválóan teljesítő Mosonmagyaróvár látogatott a megyeszékhelyre, amely igazolta előzetes jó hírét.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Motherson-Mosonmagyaróvári KC 23–30 (12–15)

A csabaiak 39 nap után játszanak újból

November 21-ike után játszhat ismét bajnoki mérkőzést szerdán este, a Békéscsabai Előre NKSE élvonalbeli női kézilabdacsapata. Az óévbúcsúztatón a lilák a Mosonmagyaróvárt fogadják az Európa-bajnokságot követő öthetes szünetből visszatérve. Az összecsapást az Evangélikus Gimnázium Sportcsarnokában rendezik, az érvényben lévő járványügyi intézkedéseknek megfelelően, zárt kapuk mögött.

A Győr kapta a Békéscsaba elleni meccs pontjait

A címvédő Győri Audi ETO KC kapta a Békéscsaba ellen elmaradt mérkőzés két bajnoki pontját a női kézilabda NB I-ben. A vendég csabaiak szeptember 8-án időben megérkeztek a találkozóra, de jelezték, hogy az egyik játékosuk nem érzi jól magát, azonban nem tudták igazolni, hogy negatív koronavírusteszttel rendelkezik.

Negyven percig bravúr közelben

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság szombati mérkőzésén a Siófok könnyedén nyert Békéscsabán.  Koronavírusos megbetegedések miatt az Előre 43, a Siófok pedig 35 nap után játszott ismét meccset. A vendégek kispadján most mutatkozott be az új vezetőedző, a horvát Zdravko Zovko.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Siófok KC 20–31 (11–14)

Egy nappal korábban jön a Siófok

A tervezettnél egy nappal korábban, már szombaton lejátsszák azt EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Siófok KC NB I-es női kézilabda-mérkőzést. Az időpont mellett a helyszín is megváltozott, hiszen a városi sportcsarnok helyett az Evangélikus Gimnázium Sportcsarnokában csapnak össze a felek 17 órától, már amennyiben addig az MKSZ előírásainak megfelelően mindkét együttes tagjainak negatív lesz a koronavírus-tesztje.

Újabb pozitív tesztek miatt elmarad a mai bajnoki

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE csapata és stábja hétfőn a kötelezően előírt PCR tesztelésen vett részt, és a kedden késő este érkezett eredmények több játékos és stábtag esetében is pozitív eredményt mutattak.

Belépés csak bérlettel és maszkban!

Közel négy hetes kihagyást követően lép ismételten pályára szerdán kora este a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata, miután több más riválishoz hasonlóan a lilák háza táján is megjelent a koronavírus. Ennek okán zsinórban öt bajnoki összecsapást is el kellett halasztaniuk, így a Kisvárda elleni hazai nyolcgólos vereség alkalmával léptek utoljára parkettra Vida Gergő tanítványai.

Pozitív teszteredmény, karanténban az Előre NKSE

A hétfőn elvégzett kötelező koronavírus tesztelés pozitív eredményt hozott az Előre NKSE egyik játékosánál, így a keret, valamint a szakmai stáb tagjaira 10 napos járványügyi megfigyelés vár. A pozitív eredményt produkáló játékos teljesen tünetmentes, a többi sportoló, valamint stábtag teszteredménye egyaránt negatív lett.

Fontos fehérvári erőpróba

Fontos időszakához érkezett a bajnokságnak az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A lilák a Kisvárda elleni sikertelen hazai debütálás után újabb „négypontos” mérkőzés előtt állnak, kedden ugyanis Székesfehérvárra látogatnak, ahol 18 órától a 2 ponttal 12. helyen álló Alba Fehérvár vár rájuk.

Vereség eltérő félidők után

Elmaradt az eredményes hazai rajt a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata péntek esti első otthoni találkozóján, melynek keretében a Kisvárda látogatott az Evangélikus Gimnázium sportcsarnokába. Az első félidőben még tartották a lépést a lilák, szünet után azonban nem tudták ezt a tempót tartani.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Kisvárda Master Good SE 24–32 (11–12)

Hazai környezetben is bemutatkoznak

Az NB I-es női kézilabda-bajnokságban első hazai mérkőzésén lép pályára pénteken 17 órakor az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE együttese. A lilák az Evangélikus sportcsarnokban fogadják majd a Kisvárdát, melyet a korábbi csabai vezetőedző, Bakó Botond irányít.