EGYÉNI SPORTOK

Mozgalmas időszakot élnek a csabai dartsosok

Eseménydús nyarat tudhatnak maguk mögött a Swietelsky Békéscsabai Darts Sportegyesület játékosai. A korlátozások miatt később kezdődtek meg a Magyar Darts Liga régiós versenyei, illetve több fordulót is halasztani voltak kénytelenek a rendezők. Az enyhítéseket követően beindult a nagyüzem, több esetben heti 2-3 versenyen is megmérettethették magukat a játékosok.

Szél Anna ötödik a világbajnokságon

Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub válogatott kiválósága ötödik helyen végzett az oroszországi Ufában zajló junior világbajnokságon. A 20 esztendő versenyző balszerencsés mérkőzésen veszítette el a bronzérmet.

Szél Anna bronzéremért küzdhet a világbajnokságon

Az oroszországi Ufában zajló junior birkózó világbajnokság szerdai versenynapján volt érdekelt Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub kiválósága. A 20. születésnapját múlt héten ünneplő orosházi tehetség az 59 kg-os kategóriában eredményesen vette az erőpróbákat, így csütörtökön a bronzéremért mérkőzhet.

Bodonyi Dóra olimpiai bajnok a négyes tagjaként

Újabb olimpiai bajnoka van Békés megyének. A magyar női kajaknégyes tagjaként – amely ismét megvédte címét 500 méteren a tokiói ötkarikás játékokon olimpián –, a békésszentandrási Bodonyi  Dóra szerzett aranyérmet. A 27 esztendős versenyző Szolnokon kajakozik, de az alapokat Pálinkás András és Nyerges Attila nevelőedzőktől kapta meg a békésszentandrási és a szarvasi egyesületekben.

Középfutamban az ötszázas négyesek

A pénteken rajthoz állt öt magyar egység közül négy kiharcolta a középdöntős folytatás lehetőségét kajak-kenuban a tokiói olimpián. Békés megyei érdekeltség a női és a férfi K-4 500 méteres számban volt. A hölgykvartettben a békésszentandrási Bodonyi Dóra, a férfi hajóban az újdonsült olimpiai bajnok, gyomaendrődi Tótka Sándor kapott helyett. Mindkét egységnek sikerült bejutnia a szombati középfutamba.

Tótka Sándor olimpiai bajnok!

Olimpiai bajnoka van Gyomaendrődnek és Békés megyének. Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói ötkarikás játékok csütörtöki versenynapján.

Tótka Sándor simán nyerte előfutamát

A gyomaendrődi Tótka Sándor megnyerte szerdai előfutamát kajak egyes 200 méteren, így készülhet a csütörtöki folytatásra a tokiói olimpián.

Bronzérmes a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó

A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert K-2 500 méteren a tokiói olimpián. A szám másik magyar egysége, Csipes Tamara és Medveczky Erika negyedikként ért célba. A keddi döntőt a K-1 200 méter után aratott diadalát követően második aranyát szerző új-zélandi Lisa Carrington és társa, Caitlin Regal nyerte a lengyel Karolina Naja és Anna Pulawska előtt.

Márton Anita a selejtezőben búcsúzott

Márton Anita, a Kopp-Békéscsabai AC világbajnoka búcsúzott a súlylökés selejtezőjében a tokiói olimpia atlétikai versenyeinek első napján. A riói játékokon bronzérmes versenyző 17,59 méterig jutott, ezzel a 21. helyen végzett, a 12-es döntőhöz legalább 18,57 méter kellett volna.

Veres Lauráék hetedik helyen végeztek

A Jakabos Zsuzsanna, Veres Laura, Késely Ajna, Kapás Boglárka összeállítású magyar női gyorsváltó hetedik helyen végzett a 4×200 méteres számban, a tokiói olimpia úszóversenyén.

Veres Laura döntős a váltóval

Döntőbe jutott a 4×200 méteres magyar női gyorsváltó a tokiói olimpia úszóversenyén. A csapat – melynek tagja a gyulaiak nem egészen 16 esztendős kiválósága, Veres Laura is – a nyolcadik legjobb idővel lett finalista.

Özbas Szofi a nyolcaddöntőben búcsúzott

A tokiói olimpia keddi versenynapján volt érdekelt az első megyei sportoló. A Békés Megyei Kano Judo SE ifjúsági olimpiai bajnoka, Özbas Szofi számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást. A 19 éves dzsúdós élete első felnőtt ötkarikás játékát bravúros győzelemmel kezdte, ám azt követően fájó búcsút vett.

Veres Laura a legjobb idővel döntős

Rómában a junior Európa-bajnokságon, fő számában a 200 méteres gyorsúszásban szerepelt Veres Laura, a Gyulai Várfürdő versenyzője, aki ebben a számban idén megnyerte a felnőtt országos bajnokságot.

Veres Laura junior Európa-bajnok váltóban

Rómában kedden megkezdődött a junior úszó Európa-bajnokság, amelyen részt vesz Veres Laura, a Gyulai Várfürdő versenyzője. A 15 éves tehetségnek ez a verseny jelenti az olimpiai főpróbát.

Károlyi Csilla váltóban bronzérmes

A magyar indulók négy érmet nyertek az oroszországi Tomszkban zajló uszonyosúszó-világbajnokság szerdai versenynapján.

Fábri János tizenharmadszor Európa-bajnok

A masters 4-es kategóriában versenyző Fábri János 455 kg-os összetett eredménnyel győzött a csehországi Pilsenben rendezett Masters Erőemelő Európa-bajnokságon.