A Belvárosi Cápák mindent bekebeleztek

A Mezőberényi BK versenyterme adott otthont a biliárdosok szezonzáró versenyére, amely az eurokegel szakág első, és másodosztályú masters bajnoksága volt. Mivel mindkét kategóriából csak a legjobb nyolc játékos állhatott asztal mellé, óriási küzdelemre volt kilátás, ráadásul utolsó alkalommal lehetett pontot szerezni a ranglistákra.

A másodosztály versenyén a csoportmérkőzések után, a ranglista első három helyezettje mellett, az első évét teljesítő Takács Gábor jutott az elődöntőbe. A ranglistát vezető Dananaj István, Varga Józseffel mérkőzött és magabiztosan jutott a döntőbe (3:0). Takács Gábor tovább folytatta remek szereplését, és 3:0 arányban verte Püski Sándort. Utóbbi a bronzmeccsen aratott 3:1-es sikerével vigasztalódhatott. A fináléban a két „Cápa-játékos” nézett farkasszemet egymással. Takács Gábor itt is megállíthatatlan volt, a csoportban aratott győzelme után másodszor is felülmúlta a ranglista vezetőjét, és az egész tornán mindössze kettő szettet vesztve hódította el a második ligás masters trófeát.
Végeredmény:
1. Takács Gábor (Belvárosi Cápák BK), 2. Dananaj István (Belvárosi Cápák BK), 3. Varga József (Berényi BK), 4. Püski Sándor (Korona BK).

A másodosztályú bajnokság helyezettjei

A kiemeltek küzdelmei szinte galaktikus csatákat hoztak már a csoportmérkőzések alatt is. Az A-jelű négyesben Szűcs Sándor mindhárom mérkőzését megnyerve, Turi Zoltán viszont nagy küzdelem árán jutott a négy közé. A B-csoport még izgalmasabban alakult, ahol a végelszámolásnál Bíró Imre, Kiss Attila és Tomka Lajos is két győzelemmel állt, így a szett különbségek döntöttek, ami Tomka Lajosnak és Bíró Imrének kedvezett. A döntőbe jutásért – egészen kiváló mérkőzésen – Bíró Imre két szettes hátrányból fordított az addig magabiztos Szűcs Sándor ellen (3:2). Az alsó ági elődöntőn Turi Zoltán hozta egész éves jó formáját, és magabiztosan győzte le klubtársát, Tomka Lajost (3:0). A bronzmeccsen Szűcsnek sikerült feledtetnie az elődöntő kisiklását (3:1). Az aranycsatában Bíró Imre megszerezte a vezetést, ám ezután Turi Zoltán három kiváló játékot bemutatva 3:1 arányban győzedelmeskedni tudott, és masters bajnoki címmel tette fel a pontot az egész szezonbeli szereplésére.
Végeredmény: 1. Turi Zoltán (Belvárosi Cápák BK), 2. Bíró Imre (Korona BK), 3. Szűcs Sándor (Belvárosi Cápák BK), 4. Tomka Lajos (Belvárosi Cápák BK).