A csabai olimpikonok hozták klasszisukat

Márton Anita és edzője öröme érthető, hiszen az olimpiai bronzérmesnek két számban sem akadt méltó ellenfele . Fotó: Szalmás Péter

Öt érmet szereztek a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői a Győri Olimpiai Parkban megrendezett hétvégi Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében. A csabai olimpikonok a dobogó legmagasabb fokára állhattak, Márton Anita két számban is.

Női súlylökésben Márton Anita toronymagas esélyesként győzött, a 17,15 méteres leghosszabb dobását az utolsó sorozatra érte el. A vasárnapi versenynapon kiegészítő számában, diszkoszvetésben is rajhoz állt, ahol ugyancsak nagy fölénnyel nyert 55,40 méteres eredménnyel. A harmadik várt aranyérem a női 10 000 méteres gyaloglásban született, ahol Oláh Barbara nyert 48:30,67 perces teljesítménnyel.
Akadtak további kimagasló csabai teljesítmények is. Férfi 5000 méteren mindhárom dobogós egyéni csúcsot futott: a pécsi Lomb Ádám (14:17,23) és  a csabai Karsai Gábor (14:19,19) párharcból végül a PVSK fiatal magyar bajnoka jött ki győztesen. A sprinterek Nadj Levente állhatott a dobogó második fokára a 400 méteres síkfutás döntőjét követően. Az egy esztendőnyi kihagyás után visszatérő futó egy másodpercet javított az elmúlt heti Pápai időeredménynél. Ebben számban klubtársa, Steigerweald Ernő ért célba negyedikként, aki 200-on is éppen csak lemaradt az érmes helyekről.

A Kopp Békéscsabai AC eredményei
Nők. Súlylökés: 1. Márton Anita 17,15 m. Diszkoszvetés: 1. Márton Anita 55,40 m. 10 000 m gyaloglás: 1. Oláh Barbara 48:30,67. Rúdugrás: 5. Erős Eszter 3,45 m, 6. Döme Adél 3,25 m.
Férfiak. 200 m: 4. Steigerwald Ernő 21,25. 400 m: 2. Nadj Levente 47,68, 4. Steigerwald Ernő 48,05. 5000 m: 2. Karsai Gábor 14:19,19.