A Mazdagfalvi Napok sakkeseményei

Az alsós diákok versenyének győztese, Csipai Maja Dorka

A békési Kecskeméti Gábor Kulturális Központ szervezésében 14. alkalommal rendezték meg a Madzagfalvi felnőtt és gyermek rapid sakkversenyt. Az alsós tanulók 7, a felsősök 9 fős körmérkőzést játszottak, a felnőtt csoportba nevező 11 résztvevő számára 7 fordulós svájci rendszerű bajnokságot tartottak.

A legkisebb gyermekek küzdelmei szarvasi fölényt hoztak, ami érthető, hiszen Patkó Lajos műhelyéből került ki a legtöbb induló, Kiélezett versenyben Csipai Maja Dorka győzött, aki a 6 partija során 4,5 pontot szerzett.
A felsősök versengését a gyulai sakkozók dominanciája jellemezte. Itt Budai Máté nagy fölénnyel bizonyult a legjobbnak, inkább csak a második helyért ment a küzdelem, melyet végül Gyenge Gergő szerzett meg Godó Csongor előtt.
A felnőttek csatáit a helyi klub sakkozóinak házi versenye jellemezte. Pontelőnnyel Balogh Imre lett a befutó Sándor Pétert megelőzve, a harmadik helyre pedig Deák Zoltán ért oda.

Kategóriánkénti érmesek. Alsós korcsoport: 1. Csipai Maja Dorka (Szarvas, Szlovák) 4,5 pont, 2. Huszár Máté (Szarvas, Szlovák) 4, 3.Barta Bálint János (Békéscsaba, Evangélikus) 4.
Felsős korcsoport: 1. Budai Máté (Gyula, Implom) 6,5 pont, 2. Gyenge Gergő (Gyula, Implom) 4,5, 3. Godó Csongor (Gyula, Implom).
Felnőttek: 1. Balogh Imre (Békési TE) 6 pont, 2. Sándor Péter (Békési TE) 5, 3. Deák Zoltán (Békési TE) 4,5.