A világbajnoknő 16 méter felett kezdte az évet

A nyíregyházi Atlétikai Centrum ideális téli otthon a honi atléták számára

A magyar atlétika egyetlen világbajnoka, Márton Anita is dobókörbe lépett a fedett pályás szezonra felkészítő nyíregyházi versenyen. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzője a szegedi Veiland Violetta előtt az első helyen végzett.

Márton Anita 16,09 métert elérve nyerte meg a súlylökést a Szegedi VSE színeiben induló és 15,77 méteres eredményt elérő Veiland Violetta előtt. Érdekesség, hogy mindkét dobóatléta edzője az Anitával pályafutása kezdete óta együtt dolgozó id. Eperjesi László. A szám – a szezon kezdetéhez képest – szokatlanul nagy létszámú volt, hiszen összesen tizennégyen próbálkoztak.
Márton Anita az Origónak elmondta, hogy a február végi nyíregyházi fedett pályás országos bajnokságon elért eredményétől teszi függővé, hogy elindul-e a belgrádi „tető alatti” világbajnokságon, vagy ezt a lehetőséget kihagyva inkább a szabadtéri idény kihívásainak igyekszik megfelelni. A szereplés fő feltétele a 18,30 méteres nevezési szint elérése, és persze az is, hogy mennyire érzi magát „harcra késznek”, aki címvédő a súlylökésben, az utolsó fedett vébén (a 2020-ra Nankingba kiírt vébét a járvány miatt nem rendezhették meg, mint ahogy egy évvel később ugyanezen ok miatt szintén elmaradt a Kínába tervezett világverseny), 2018-ban 19,62 méteres lökéssel lett aranyérmes Birminghamben.
Az idén még az ifjúságiak között versenyző békéscsabai klubtársa, Baukó Petra 10,88 méterrel a 9. helyen zárt.
A tokiói olimpiát Mártonhoz hasonlóan megjáró Kozák Luca is rajthoz állt Nyíregyházán, aki még nem gáton, hanem síkon futott Nyíregyházán. A DSC-SI versenyzője az FTC-s Csóti Jusztina mögött a második lett, a fináléban 7,56-tal célba érve.
Baukó Petrához hasonlóan a felnőttek mezőnyében versenyzett a békéscsabai sprinter, Steigerwald Ernő is, aki az FTC-s Máté Tamás (21,27) mögött remek eredménnyel, 22,27 másodperces idővel a második helyen ért célba a 200 méteres síkfutásban.

A Békés megyei eredmények. Felnőttek. Női. 400 m: 8. Horváthné Nyeste Ágnes (Békési DAC) 60,91. Távolugrás: 9. Szatmári Judit (Békési DAC) 462 cm. Súlylökés: 1. Márton Anita (Kopp Békéscsabai AC) 16,09 m, 9. Baukó Petra (Kopp Békéscsabai AC) 10,88 m. Férfi. 200 m: 2. Steigerwald Ernő 22,27. 400 m: 6. Molnár Gergő (Békési DAC) 54,55, 10. Herdeló Gergő Alex (Gyulasport) 57,66. Junior. Férfi. Súlylökés: 6. Rácz Gergő Milán (Gyulasport) 10,43 m. Serdülő. Leány. 60 m gát: Kiss Petra (Békési DAC) 10,10. Újonc-serdülő. Leány. 600 m: 4. Nagy Melinda (Gyulasport) 1:54,09.