Az érmekkel sem maradtak adósak a vívók

Az orosházi Somodi Hanna (balról) a B-kategóriás verseny IV. korcsoportos döntője eredményhirdetésén

A világjárvány enyhültével újra megrendezte az Országos Diákolimpiát és Sulivívó Találkozót a Magyar Vívó Szövetség. A Hungexpó „E” pavilonjában négy napon át csattogtak a fegyverek. A több, mint háromezer fiatal pengeforgató bizonyította, hogy a sportág alapjai biztos lábakon állnak.

A békéscsabai és az orosházi vívók is kitettek magukért, érmekkel és egyéb értékes helyezésekkel tértek haza. A békéscsabai párbajtőrözők közül az első napon az abszolút kezdők mérték össze tudásukat egy vívó feladatokkal tarkított akadálypályán. Békéscsabát a Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola elsős vívói képviselték, s ügyesen teljesítették a feladatokat. A második napon léptek pástra a B kategóriás vívók, akik még nem indultak hivatalos versenyen. Az 1-es korcsoportban remekeltek a jankaysok. Dudás Lotti és Gazsó Maja egymás mellett álltak a dobogó harmadik fokán, Diaz-Csarnai Liliána ötödik, Jankó Rebeka nyolcadik lett. A 4-es korcsoportban megszületett a várt aranyérem is, a szintén a Jankay sportosztályában nevelkedő Miklósik Bianka egyetlen szorosabb csörtét leszámítva magabiztos győzelmekkel lett első, a fiúk 3-as korcsoportjában Zahorán Soma tizedik lett.
Szombaton aztán a „profik” az A kategóriás versenyzők következtek. Az 1-es korosztályban a csabaiak mindjárt aranyérmet ünnepelhettek. Suhajda Benedek a Kazinczy Általános Iskola tanulója veretlenül nyerte meg a versenyt. A 3-as korcsoportban Juhász Hanna Réka (Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium) szerepelt a legjobban, a dobogó harmadik fokára állhatott fel a verseny végén. Pataki Annát (Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium) éppen Hanna győzte le a döntőbe jutásért vívott asszóban, így a kilencedik hely jutott neki. Ugyanebben a korosztályban Köles Keve (Kazinczy Ferenc Általános Iskola) szerepelt legjobban a fiúk között, tizedik lett.
A legidősebbek, a 6. korcsoportosok között Bencsik Annát (Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium) a junior Európa-bajnok Salamon Réka fosztotta meg az aranyéremtől, de ezüstérme nagyszerű teljesítmény.
Az utolsó napon az iskolák csapatai versenyeztek. Békéscsabáról a Kazinczy Általános Iskola 3. korcsoportosai léptek pástra. A döntőbe jutásért vereséget szenvedtek egy fővárosi iskola csapatától, de a harmadik helyért vívott mérkőzésen felülmúlták a XIII. Kerületi Gregor József Általános Iskola csapatát. A bronzérmes csapat tagjai, Csarnai Roland, Köles Keve és Suhajda Péter voltak.

A mezőhegyesi Szűcs Ildikó (balról) is ezüstérmet nyert a kategóriájában

A Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület A kategóriás kardozói is remekeltek. A III. korcsoportban Tóth Ádám (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola) az előkelő 8. helyen zárt. További orosházi eredmények. III. kcs. Fiúk. 38. Kovács Kristóf 38. Leányok: 14. Matuz Réka, 15. Alzubi Maryam. IV. kcs. Leányok. 34. Perity Jázmin, 38. Mátrai Adél.
– Versenyzőink reggel öt órától éjfélig voltak talpon, ami igazán embert próbáló küzdelem volt önmagában is. Nagyon büszkék vagyunk, hatalmas elismerést vívtak ki maguknak! Ezúton gratulálunk a Debreceni DEAC Fencing csapatának, akikkel végig együtt voltunk ezen a napon. Külön elismerés Kis Abigél egykori versenyzőnknek, aki a hetedik helyen végzett a döntőben – nyilatkozta a versenyt követően Nagy Nándor, az orosházi egyesület vezetőedzője. – Ezúton szeretnénk köszönetet mondani elsősorban a versenyzőinknek és a szüleiknek, hogy az orosházi vívást választották, és eredményesen képviselik egyesületünket minden tekintetben. Köszönjük az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, a Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Mezőhegyesi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium intézményeknek a hozzáállását, valamint az anyagi segítségnyújtását is.
B-kategória. Orosházi eredmények. Leányok. II. kcs. 7. Molnár Mira 11. Héjja Nóra, 13. Péter Hédi, 16. Lantos Lilla. III. kcs. 11. Bálint Anna, 12. Kiss Anna. IV. kcs. 2. Somodi Hanna (Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola). V. kcs. 8. Balogh Zsófia. VI. kcs. 2. Szűcs Ildikó (Mezőhegyesi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium). Fiúk. I. kcs. 5. Dominkó Sebestyén. II. kcs.: 22. Perity Korvin, 32. Kender István Ádám, 35. Somodi Márton István. III. kcs. 33. Koós Gergő.