Az orosháziak biztosították tagságukat

Kenyeres Fanni a padról beszállva három góllal segítette csapatát a győzelemhez. Fotó: Antal János

Nehéz körülmények között, de otthon tartotta mindkét pontot az orosházi női kézilabdacsapat, a Kecskemét elleni szombati bajnoki mérkőzésen, ezzel pedig az átszervezés ellenére biztosította alapcélját, hiszen jövőre is az NB I B-ben szerepelhet. Pedig az első félidőt követően még a vendégek vezettek 3 góllal, szünet után azonban összejött a fordítás.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 30–27 (15–18)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Csuka Pál, Kocsis Olivér.
Orosháza: Cseh – Bíró 1, Maláti 5, Tóth S. 10 (8), Mikula 3, Vörös 4, Moharos. Csere: Csizmadia (kapus), Nemes 1, Szabó D., Kenyeres 3, Antal 3. Edző: Herbert Gábor. A Kecskemét legjobb góldobói: Borbély 8 (2), Jámbor-Herceg 8, Nyakó 4.
Kiállítások: 4 perc + Vörös a 60. percben kizárva, ill. 4 perc + Borbély a 44. percben kizárva. Hétméteresek: 8/8, ill. 3/2.

A vendégek kezdtek jobban, és a 3. percben 3–1-re vezettek. Az ONKC a 7. percben 4–4-re egyenlített. Ezt követően ismét a Kecskemét szerzett előnyt (10. p.: 5–9), amikor Herbert Gábor időt kért, és kapust cserélt Csizmadia Fanni váltotta Cseh Robertát. A helyzet nem változott, a korábban Békéscsabán játszó, az NB I B.-s góllövő listát vezető Borbély Márta rendre betalált, így a 15. percben 13–7-re a vendégek vezettek. A hazaiak három gólra feljöttek, amikor a kecskemétiek is időt kértek. A félidő hajrájában tartotta előnyét a vendég csapat, amely a szünetre háromgólos előnnyel mehetett.
Fordulás után erősítettek az orosháziak, és a 39. percben 19–19-re egyenlítettek. Ezután ismét a vendégek percei következtek, így a 41. percben két góllal vezettek (20–22). A kecskemétiek kapusa, a korábban Orosházán is szerepelt Nagy Éva jól védett. A 44. percben a játékvezetők Borbély Mártát piros lappal kizárták. Két perccel később 22–22-nél a vendégek mestere Mátrai Péter időt kért. Lassan magára talált a hazai együttes, és az 52. percben három gólos előnyre tett szert (26–23). A hajrában felváltva estek a gólok, az utolsó percben Vörös Bettinát piros lappal kizárták a játékvezetők. Küzdelmes, sok hibával tarkított mérkőzésen, ellentétes félidők után a hazaiak fordítottak, és ezzel biztosították helyüket a következő szezonban is az NB I B-ben.
Herbert Gábor: – Köszönöm Marton Richárd másodedző szünetben elhangzott higgadt, hasznos tanácsait. Hullámzó játékot nyújtottunk, de a mai napon a lényeg a győzelem volt, amit együtt ünnepelhettünk szurkolóinkkal.