Az utolsó negyedórában döntött az éllovas

Pankotai kapuson nem múlott a békésiek sikere, hiszen nagy hatékonysággal dolgozott. Gapixfotó

Már pénteken letudta az NB I B-s bajnokság 19. fordulójára eső mérkőzését békési férfi kézilabdacsapat. Nem ígért könnyű 60 percet számára a listavezető otthonában tartott vizit ennek ellenére a találkozó utolsó negyedéig teljesen nyílttá tudták tették annak kimenetelét.

Kecskeméti TE–Optimum Solar-Békési FKC 24–20 (8–12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Kecskemét, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Viktor Bálint, Kovács Bence.
Békés: Borbély – Osgyán 2, Haszilló 4 (1), Varsandán 1 (1), ÁRPÁSI 6, Csuzi 2, Fedor 2. Csere: PANKOTAI, Takács (kapusok), Kecskés, DR. CZINA, Bátky, Kiss R. 1, Székely 1, Kohlrusz 1, Kádas. Edző: Papp Bálint. A Kecskemét legjobb góldobói: Országh 8 (2), Csordás 4, Horváth 4 (1).
Kiállítások: 12, ill. 0 perc + Haszilló kizárva. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

Az előző heti bravúros győzelmét idéző formában kezdett a békési csapat. A találkozó első negyedében rendre sikerült vezetnie, azonban a hazaiak részéről rendre érkezett a válasz, így szorosan alakult a találkozó. A 22. percben egy véleményes szabálytalanság következtében Haszillót egyből piros lappal „jutalmazták” a játékvezetők, így egy kulcsemberét veszítette el az egyébként sportszerű vendég. Mindez ekkor még nem okozott zavarokat, a félidő végéig tovább növelte előnyét a látogató.
A második félidő elején fokozatosan közelítette meg ellenfelét a csoport listavezetője, mely főként támadásban bizonytalanodott el, ezt kihasználva a Kecskemét a 40. percre ledolgozta hátrányát (13–13). A félidő közepéig fej-fej mellett haladt a két gárda, a meccs utolsó negyedében egy 5–0-s sorozatot produkált a házigazda (21–16), amire már nem volt válasza a Békésnek.

Papp Bálint: – A második félidőben a hosszabb kispadjával és minőségi játékosaival érvényesítette akaratát a bajnokesélyes csapat, mellyel szemben megfogyatkozva, főként támadásban bizonyultunk tanácstalannak. Így is gratuláció jár a játékosainknak, mert egyetlen pillanatra sem adták fel a mérkőzést.