Bodonyi Dóra a női mezőny előtt

A békésszentandrási Bodonyi Dóra a női mezőny előtt jár. Fotó: MKKSZ

Kajak egyes 200 méteren Csizmadia Kolos, kenu egyes 1000 méteren Bodonyi András, kajak kettes 1000 méteren pedig a Béke Kornél, Varga Ádám duó nyerte a szerdai válogatót a szegedi Maty-éren, így ők képviselhetik majd Magyarországot a jövő héten ugyanitt sorra kerülő európai olimpiai pótkvalifikációs regattán.

Az eseménynek megyei vonatkozása is volt. A párosok ezres távján esélyesként állt rajthoz a szarvasi nevelésű Dombvári Bence és a váci Noé Zsombor, míg a szarvasi színekben induló Kós Benedek a kanizsai Kurucz Leventével egy hajóban amolyan titkos favoritnak számított.
A várt nagy csata azonban elmaradt, mert Varga Ádám és Béke Kornél kettőse közel három másodperces előnnyel utasította maga mögé riválisait a fináléban. Dombvári Bencéék például csak hatodikok lettek, Kós Benedekék viszont remekül tolták és a második helyen értek célba.
A nőknél K-1 500 méteren és C-1 200 méteren a mostani verseny csak tájékoztató jellegű volt, ezzel együtt mindenkinek, aki a május végi olimpiai válogatón is rajthoz akar állni, kötelezően indulnia kellett. Ott is volt a Maty-éren mindenki, aki számít – hosszú kihagyás után még a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa is vízre szállt –, egy nagy hiányzó azonban akadt: az ötszörös ötkarikás bajnok, női K-1 500 méteren olimpiai címvédő Kozák Danuta vállsérülése miatt igazoltan maradt távol.
A kajakosoknál aztán Bodonyi Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, valamint a fiatalabb korosztályt képviselő Gazsó Alida Dóra, Rendessy Eszter és Csikós Zsóka jutott a hatos döntőbe, közülük a szolnokiak békésszentandrási világ- és Európa-bajnoka, Bodonyi Dóra bizonyult a leggyorsabbnak.

A megyei vonatkozású számok dobogósai:
Férfiak. K-2 1000 m (válogató a jövő heti pótkvalifikációs viadalra): 1. Béke Kornél, Varga Ádám (KSI SE) 3:26,878 perc, 2. Kurucz Levente, Kós Benedek (Plastex Kanizsa KKK, Szarvas) 3:29,593, 3. Noé Bálint, Kulifai Tamás (Budapesti Honvéd SE, MTK) 3:32,898.
Nők. K-1 500 m (tájékoztató): 1. Bodonyi Dóra (Szolnoki KKK) 1:59,445, 2. Gazsó Alida Dóra (KSI SE) 1:59,889, 3. Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 2:00,161.