Bondár Lilláé a legjobb megyei női eredmény

Bondár Lilla vonult be a 200 méteres mellúszás döntőjére

Az úszók 73. felnőtt országos bajnokságának péntek délelőtti döntői során ismét Milák Kristóf teljesítménye jelentette a nap témáját a fővárosi Duna Arénában. A Budapesti Honvéd SE 21 éves világbajnoka országos csúccsal, tokiói A-szintes idővel nyert 100 méter gyorson.

A finálét ugyan az eddigi rekorder, Németh Nándor várta a legjobb idővel (48,11), amely mindössze három századra volt saját országos csúcsától (48,08), a döntőben azonban Milák – aki 200 méter pillangón az előfutamban minden idők ötödik, a döntőben pedig a második legjobb idejét úszta – fantasztikus hajrával, 48,00 másodperces idővel csapott célba. Ezzel természetesen első helyre került a hazai ranglistán, így a jelenlegi helyzet szerint Szabó Szebasztián ebben a számban lemaradna az olimpiáról, ahol a két legjobb A szintes indulhat. Ugyanitt érdekelt volt a békéscsabai származású, de a BVSC-ben úszó Bohus Richárd is, aki az ötödik helyen csapott a célba. Ricsinek a nap zárásaként aranyérem is jutott, klubja százas gyorsváltója első embereként.
A megyei női úszók is szépen szerepeltek a nap során. Közülük a békéscsabai Bondár Lilla teljesítménye kívánkozik az élre, aki a 200 méteres mellúszásban 4. helyen végzett, 2:35,54 perces eredménye alig maradt el a csütörtöki előfutam során elért idejétől. Ebben a számban a gyulai Mácsok Fruzsina is érdekelt volt, aki 2:37,30-cal a hetedik lett, míg a békési Okos Glória a B-döntőben ért célba harmadik helyen. A bajnoki címet itt az egri Békési Eszter szerezte meg.
A gyulai Veres Laura ezúttal 100 méter gyorsúszásban döntőzhetett, ahová 56,36 másodperces, ötödik legjobb idővel kvalifikálta magát. Ezt a teljesítményt 9 századra sikerült megközelítenie a fináléban, ami a 6. helyre volt elegendő a győztes Gyurinovics Fanni (Vasas SC) mögött.
Az országos bajnokság szombaton délelőtt zárul, remélhetőleg minél több viharsarki úszóval.

A pénteki győztesek és megyei helyezettek. Férfiak. 400 m vegyes: Verrasztó Dávid (FTC) 4:13,57 perc. 200 m mell: Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:13,05. 100 m gyors: Milák Kristóf 48,00 mp, … 5. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 49,31. 200 m hát: Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:57,90. 4×100 m gyorsváltó: BVSC-Zugló 3:20,54.
Nők. 400 m vegyes: Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 4:42,25. 200 m mell: Békési Eszter (Egri ÚK) 2:28,19, … 4. Bondár Lilla (Békéscsabai Előre ÚK) 2:35,54, … 7. Mácsok Fruzsina (Gyulai Várfürdő) 2:37,30, … 11. Okos Glória (Békési ÚKE) 2:40,06. 100 m gyors: Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 55,56, … 6. Veres Laura (Gyulai Várfürdő) 56,45. 200 m hát: Burián Katalin (BVSC-Zugló) 2:08,81. 4×100 m gyorsváltó: Győri ÚSE 3:47,99.
4×100 m mix vegyesváltó: BVSC-Zugló 3:57,93.