Eredményes diákolimpiát zártak a birkózók

A szparis lányok öt érmet is begyűjtöttek

A legeredményesebb serdülő korú orosházi birkózók Kiskunfélegyházán versenyeztek hétvégén, az azonos korosztályú szarvasi versenyzők útja pedig Tatabányára vezetett. Előbbi helyszínen az idei diák I-es, diák II-es, valamint serdülő leány diákolimpiát rendezték, a komáromi megyeszékhely pedig a kötöttfogású fiúk iskolai vetélkedésének adott otthont.

A félegyházi rendezvényen az Orosházi Birkózó Egyesületet 3 sportolója lépett szőnyegre – természetesen tanintézetük színeiben. A nap végén mindenki pontszerző helyen zárt. A serdülők 62 kg-os kategóriájában Petra Panna ezüstérmes lett, az 58 kg-osok mezőnyében Ella Alexandra ötödik helyen zárt, míg a diák II-es korcsoport azonos súlycsoportjában Kozma Emma állhatott a dobogó harmadik fokára.
Eredményesek voltak az Orosházi Spartacus Birkózó Klub képviselői is, akiknek öt érmet sikerült begyűjteniük. A diák II-esek 46 kg-os mezőnyében Deák Emese harmadik, egy korosztállyal feljebb Macsári Krisztina (35 kg) és Szűcs Letícia (38 kg) második helyen végzett. A serdülőknél Laczkó Petra (54 kg) és Szabó Zsóka (58 kg) jeleskedett leginkább, előbbi lány bronz-, utóbbi ezüstmedállal gazdagította éremtárát, Jenei Regina és Balázs Renáta viszont ezúttal nem tudta magát a legjobbak közé beküzdeni.

Az Orosházi BE és a Szarvasi BE diákolimpikonjai és edzői

A Szarvasi Birkózó Egyesületben alapvetően a szabadfogású birkózás szabályrendszerein belül gyakorolnak a fiatalok, október 22-én mégis a másik fogásnem serdülő diákolimpiáján próbált szerencsét két ifjú versenyzőjük. Galát Dávid (68 kg) és Szpisjak Bence (85 kg) szépen helytállt, noha csak pár hete kezdték el mélyebben belevetni magukat a kötöttfogás rejtelmeibe. A fiúk tették az edzéseken elsajátított fogásokat, és mindketten a pontszerző 5. helyen végeztek.
– Az elmúlt időszak nem volt zökkenőmentes birkózóink számára, de egy kis szigor meghozta az eredményt, és amennyiben igazán komolyan, illetve keményen dolgoznak a fiúk, az országos bajnokságról dobogós hellyel térhetnek haza – értékelt Sükösd Attila edző, akinek a tanítványai hét végén kadet országos bajnokságon mérettetik meg magukat az éremszerzés reményében.
A szakember egy másik tanítványa, Tóth Patrik lengyelországi megmérettetésen vett részt a Vasas birkózóival. A szarvasi fiúk négy győztes mérkőzés után aranyéremmel a nyakában állhatott a dobogó legfelső fokán.