Érmek és egyéni csúcsok a szenior ob-ról

A csabai sportolók sikeres bajnokságot tudhatnak maguk mögött

A Békéscsabai Atlétikai Club szenior szekciója dr. Kovács Mihály vezetésével a fővárosban megrendezett szenior országos bajnokságon vett részt népes küldöttséggel, és több számban is szép eredményt ért el a szombati eseményen.

A férfiak között Komáromi László 3000 méter akadályon egészen kiváló, 11:16 perccel új országos csúccsal nyert. Szalai András 5000 méteren taktikus futással, az edzői utasítást maximálisan betartva, remek idővel, magabiztosan nyert. Kovács Mónika diszkoszvetésben szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet, 30,11 méterrel.
Steigerwald Ernő – aki labdarúgó kapusként vált ismertté Békéscsabán – nagyon szép versenyzéssel, új egyéni csúccsal, 155 centiméterrel ezüstérmes lett magasugrásban. Elindult a 200 méteres síkfutásban is, ahol 17,50-es idővel szintén ezüstérmes lett.
A csapat „lelke”, dr. Kovács Mihály 1500 méteren 15 másodpercet javítva egyéni csúcsán, 4. helyen végzett a rendkívül erős mezőnyben. A 200 méteren szintén új egyéni rekordot elérve 5. lett a sprinterek között.
A versenyzőket Tóth Sándor, Adorján László és Solticz Kálmán edzők készítették fel.

A klubok versenyében az aranyérmeket tekintve a gyulai végzett az élen a budapesti Ikarusz pályán. A fürdővárosiak kitettek magukért, hiszen nem kevesebb, mint tizenöt számban győztek. A 62 egyesület szeniorjait felvonultató eseményen a veszprémiek 14, a szekszárdiak 11 arannyal követték a gyulaiakat.
A legeredményesebb fürdővárosi Volosinovszki Zoltánné és a 94. évében járó Kovács István lett 5-5 elsőséggel.
Eredményeik. Női. 55 évesek. Volosinovszki Zoltánné. 100 m: 1. hely, 15,49. 200 m: 1. hely, 33,47. Magasugrás: 1. hely, 120 cm. Távolugrás: 1. hely, 424 cm. Hármasugrás: 1. hely, 856 cm. 65 évesek. Szabó Ilona. 100 m: 1. hely, 25,51. Távolugrás: 1. hely, 224 cm.
Férfi. 90 évesek. Kovács István. Súlylökés: 1. hely, 3,92 m. Diszkoszvetés: 1. hely, 10,74 m. Gerelyhajítás: 1. hely, 7,91 m. Kalapácsvetés: 1. hely, 10,61 m. Nehézkalapács: 1. hely, 5,15 m. 70 évesek. Salka József. 100 m: 1. hely, 15,69. 200 m: 1. hely, 35,76. 400 m: 1. hely, 1:28,34.
Szabó Ilona magasugrásban ezüst, és egy bronzot diszkoszvetésben is szerzett.
Az 55 éveseknél Fülöp Mihályné magasugrásban és súlylökésben második, 100 méteren harmadik.
Az 50 éveseknél Mány István távolugrásban második lett.