Érmekkel gazdagodtak az orosházi úszók

Bogár Viktória egyéni csúcsa ezüstéremhez volt elegendő

Kilencven éve adták át a hódmezővásárhelyi strandfürdőt, versennyel emlékeztek a jeles napra. A verseny rangját jelezte, hogy az eseményen részt vett Darnyi Tamás, Wladár Sándor és Risztov Éva olimpiai bajnok úszók.

Július 26-án rendezték meg a Strandfürdő hivatalos átadásának 90. évfordulója alkalmából kiírt jubileumi emlékversenyt. A Gyarmati Dezső Sportuszodában 16 egyesület közel 200 versenyzője nevezett. A kiírás szerint a 8-11 éves úszók 50 m-en gyors, pillangó és mellúszásban indulhattak, az idősebbek 200 m gyorson és hátúszásban, valamint 400 m vegyesen versenyezhettek. Az előző versenyhez képest változást jelentett, hogy a fedett uszodában úszva, elektromos időméréssel értékelték a versenyzőket. A lebonyolítás különlegessége volt, hogy a vírushelyzet miatt – a rendezvényeket érintő megszorítások következtében – a fedett uszodában csak a versenyzők és edzőik tartózkodhattak. A szülők, hozzátartozók a strand területén kihelyezett nagy kivetítőn, illetve élő internetes közvetítésen követhették az eseményeket – olvashattuk az Orosháza Úszó Egyesület Facebook oldalán.

A különleges körülmények ellenére az Orosháza Úszó Egyesületből rajthoz álló nyolc úszó jól teljesített a felmérőn. Két ezüst- és három bronzérmet szereztek, valamint Antal András, Bogár Viktória és Furák-Szabovik Tessza aranyjelvényes szintet, Torda György, Asztalos Jázmin, Albert-Sárközi Barnabás és Szkaliczki-Gyenge Péter egyéni csúcsokat úsztak.
Az összesített pontversenyben a 16 csapatból az OÚE a 12. helyen végzett. A csapat felkészítője Schmidt Jenő edző volt.

Orosházi érmes helyezések:
2. hely: Dávid Olivér (50 m gyors) és Bogár Viktória (400 m vegyes)
3. hely: Dávid Olivér (50 m pillangó és 50 m mell) és Antal András (200 m gyors)