Erőn felül teljesítettek a házigazdák

A házigazda klub versenyzői remekül szerepeltek a hazai erőpróbán

Az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium sportcsarnokában rendezték meg szombaton az ifjúsági, junior, felnőtt és masters EQ (ruhás) fekvenyomó, és erőemelő országos bajnokságot. Az esemény megnyitóján Berke Lóránd, a Magyar Erőemelő Szövetség (MERSZ) elnöke Musztafa Imrének, a házigazda Orosházi Toldi SE elnökének, és edzőjének köszönetet mondott az elmúlt évtizedekben az erőemelésért végzett munkájáért, és átnyújtotta neki az életműdíjat.

Az Orosházi Toldi SE sportolói összesen kilenc első, és hét második helyet szereztek, és egy országos csúcsot állítottak fel.
Kovács-Györkös Melánia 57 kg-ban guggolásban 135,5 kg-mal új országos csúcsot ért el. Fekvenyomásban 60 kg, felhúzásban 127,5 kg-ig, ami új egyéni csúcs jutott, és összetettben 323 kg-os egyéni csúccsal erőemelésben a junioroknál első, a felnőtteknél második lett, az abszolút értékelésben a 2. helyen végzett. Fekvenyomásban a junioroknál 60 kg-mal első, a felnőtteknél a második helyen zárt.
Schneider Erzsébet 84 kg-ban fekvenyomásban három érvényes gyakorlatot bemutatva 85 kg-ot teljesített, ezzel a felnőtteknél első, a masters 2-es koroztályban szintén az első helyen végzett. Sikerével Schneider Erzsébet megszerezte a tizedik masters magyar bajnoki címét.
Lovas Mónika +84 kg-ban guggolásban 170 kg-ig jutott, fekvenyomásban 150 kg-mal zárt, míg felhúzásban 180 kg-os eredménnyel, összetettben 500 kg-mal erőemelésben a felnőtteknél aranyérmes lett, az abszolút értékelésben is az első helyen végzett. Fekvenyomásban a felnőtteknél második lett, az abszolút értékelésben is a második helyen zárt.
Szabó Ágnes +84 kg-ban fekvenyomásban 180 kg-mal bajnoki címet szerzett a felnőtteknél, és abszolút értékelésben is első lett.
Bálint Patrik a 74 kg-ban fekvenyomásban 130 kg-ot teljesített, ami új egyéni csúcs, ezzel az ifjúságiaknál második, míg a junioroknál magyar bajnokként zárta a viadalt.
Varsányi Vajk 93 kg-ban kilenc érvényes fogást mutatott be erőemelésben a felnőtteknél első versenyén. Guggolásban 210 kg-ig jutott, fekvenyomásban 160 kg-ot nyomott, felhúzásban 230 kg-ot ért el, és összetettben 600 kg-mal ezüstérmet nyert.
Kovács Ferenc +120 kg-ban a felnőtteknél a dobogó második fokára állhatott, 250 kg-mal fekvenyomásban.
Az Orosházi Toldi SE női csapata fekvenyomásban magyar bajnokként zárt.

A vésztői Marvel Team SE versenyzői közül Cserna János két aranyat nyert fekvenyomásban. A felnőtteknél, és a masters II-es kategóriában is első lett a +120 kg-osok között 275 kg-mal. Nemes Róbert a felnőtteknél a 93 kg-os súlycsoportban 230 kg-mal aranyérmet nyert fekvenyomásban.
A békéscsabai Dénes József edző által felkészített Kurucz László (Tiszaújvárosi Fitness Sportklub) a masters 3-as kategóriában 66 kg-ban fekvenyomásban 95 kg-mal aranyérmes lett. A másik Dénes-tanítvány, a szintén tiszaújvárosi színekben versenyző Horváth László a masters 1-es kategóriában +120 kg-ban első lett 202,5 kg-mal.