Ezüst- és több bronzmedál jutott

Szpisjak Bence (kék melegítőben) a szarvasiak, Kecse Bence a dévaványaiak bronzérmét szerezte

Zalaegerszegen, a Kölcsey Ferenc Gimnázium tornacsarnokában rendezték meg a hétvégén az idei serdülő kötöttfogású országos birkózó bajnokságot. A viadalon tizenegy súlycsoportban, harminckilenc szakosztály, száztizenkilenc fiatalja küzdött az érmekért, köztük a Békés megyei egyesületek versenyzői is.

A 15 évesek számára rendezett viadalon a legjobban a 44 kg-osok között Somogyvári Milán, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub sportolója szerepelt, aki csak a döntőben kapott ki, így ezüstérmet nyert. A 41 kg-ban Bódi Csaba, az Orosházi Birkózó Egyesület versenyzője bronzérmes lett. A 85 kg-ban két Békés megyei fiatal is felállhatott a dobogó harmadik fokára, a dévaványai Kecse Roland, és Szpisjak Bence, a Szarvasi Birkózó Egyesület versenyzője is bronzéremmel térhetett haza a zalai megyeszékhelyről.