Ezüstéremből és bronzból is jutott a válogatón

Nagykanizsán rendezték meg a serdülő korosztályú birkózók második országos válogatóját, amelyen a hazai versenyzők mellett horvát és holland birkózók is szőnyegre léptek. A viadalon a lányoknál hatvanhatan, a fiúknál a két fogásnemben kétszázhatvanan küzdöttek az érmekért. Ott voltak a megmérettetésen a Békés megyei klubok sportolói is.

Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzői közül a lányoknál 46 kg-ban Benkő Zsanett képviselte az egyesületet. Az első válogató második helye után Nagykanizsán megismételte ezt a szereplést. A döntőben ESMTK-s ellenfele, ugyanúgy, mint legutóbb ismét jobbnak bizonyult. Az Orosházi Birkózó Egyesület (OBE) sportolói két bronzéremmel tértek haza. Boros Norman a szabadfogású és kötöttfogású kategóriában is szőnyegre lépett a 68 kilogrammosok mezőnyében. Az orosházi fiatalnak a szabadfogás sikerült jobban, az erős mezőnyben a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Cseh Balázs a kötöttfogásúak között, a 85 kg-ban lépett szőnyegre. A körmérkőzést jelentő nordic systemet, és az elődöntőt követően a bronzmérkőzésen bizonyíthatott, ahol magabiztos birkózással nyerte az éremcsatát, így ő is a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Szabadfogásban a 62 kg-osok mezőnyében a szarvasi Tóth Patrik végig jó teljesítményt nyújtott, és az értékes második helyet szerezte meg, így az eredményhirdetéskor ezüstérmet vehetett át.

A Békés megyeiek eredményei. Lányok. 46 kg: 2. Benkő Zsanett (Orosházi Spartacus BK). 50 kg: 5. Ella Alexandra (Orosházi Birkózó Egyesület). +66 kg: 6. Balázs Renáta (OSBK). Fiúk. Szabadfogás. 52 kg: 5. Galát Dávid (Szarvas). 62 kg: 2. Tóth Patrik (Szarvas), 5. Czikora Dávid (OBE). 68 kg: 3. Boros Norman (OBE). Kötöttfogás: 3. Cseh Balázs (OBE).

Címlapon: A szparis orosházi lányok közül ezúttal Benkő Zsanettnek sikerült legjobban a hétvégi erőpróba