Gyulai úszók is eljutottak a döntőkig

A kitűnő hangulatú versennyel az úszók is visszatértek a pandémia miatti kényszerű pihenőből. Fotó: Derencsényi István

Péntektől vasárnapig Budapesten, a margitszigeti Hajós Alfréd-komplexumban rendezték meg a Négy Nemzet Úszóversenyt. A koronavírus-járvány kitörését követő első három napos nemzetközi viadalon a magyarok mellett lengyel, cseh és osztrák úszók léptek rajtkőre. A szabályok értelmében az esti egyéni finálékban egy nemzetet két úszó képviselhetett.

A magyar versenyzők a délelőtti előfutamokban döntötték el, hogy közülük, ki lesz az a kettő, aki az adott számban a fináléban szerepelhet.
Ott voltak a versenyen a Gyulai Várfürdő tehetséges fiataljai is. Tóth András tanítványai közül, a 17 éves Mácsok Fruzsina, pénteken a 100 méteres mellúszás döntőjében nyolcadik lett, ideje: 1:14,18. Ebben a számban az egri Békési Eszter ötödikként csapott a célba, 1:10,31-es idővel.

Szombaton a 200 mell fináléjába is beverekedte magát a fiatal gyulai úszó, itt 2:40,04-es idővel szintén a nyolcadik helyen végzett. A számot Békési Eszter nyerte 2:29,48-as idővel. Ezen a napon a 4×100-as női gyorsváltó első embereként ugrott a medencébe a 15 éves gyulai Veres Laura, akit Verrasztó Evelin, Molnár Flóra, majd Gyurinovics Fanni követett, és a magyar négyes a lengyelek mögött kilenc század másodperccel lemaradva a második helyet szerezte meg, 3:45,72-es idővel.