Jó formában a válogatott emelők

A békési Fekécs Gergő a 67 kg-os súlycsoport versenyét nyerte magabiztos versenyzéssel

A Debrecen szomszédságában fekvő Téglás adott otthont szombaton a Hajdú Zrt. kupa súlyemelő versenynek. A rangos viadalon csupán 60 súlyemelő mutathatta be tudását, így a válogatottakon kívül alig maradt bejutási lehetőség a többiek számára.

Nyolc héttel a felnőtt tiranai Európa-bajnokság előtt ellenőrző verseny is volt a válogatottaknak a viadal. Ezért nagy siker a Békés megyei súlyemelésnek, hogy három békéscsabai hölgy, és három békési férfi is bejutott a versenyre, és az aranyérmek mellett három korcsoportban elhozták az abszolút első helyet is!
A Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidős Sport Egyesület versenyzői közül Mitykó Veronika, Garamvögyi Kasszandra, és Gurszki Fruzsina, a Békési TE sportolói közül Fekécs Noel, Fekécs Gergő és Fekécs Szilárd volt ott Tégláson.
A felnőtt nőknél Mitykó Veronika 76 kg-ban egyéni csúccsal győzött, és az abszolút felnőtt női kupát is elnyerte. Szakításban három magabiztos gyakorlattal 96-ról 98 kg-ra javította egyéni csúcsát, lökésben most nem sikerült csak a 107 kg, de ez is elég volt az összetett egyéni csúcshoz a 205 kg-hoz. Veronika kis lépésekkel araszol felfele az Eb terv már 210 kg, amivel A csoportos lehet a csabai emelő, és ezzel bejuthat a legjobb hatba.
Gurszki Fruzsina a junior 71 kg-ban 121 kg-os összetett eredménnyel (szakítás 51 kg, lökés 70 kg) öt jó gyakorlattal lett aranyérmes. Garamvölgyi Kasszandra serdülő 49 kg-ban három országos csúccsal győzött, és az abszolútot is megnyerte. Összetettben 127 kg-ig jutott (szakítás 57 kg, lökés 70 kg) így 2 kg-ot javított az összetett országos csúcson amit hat hete Szombathelyen állított fel.
A békési versenyzők közül a serdülő Fekécs Noel 49 kg-ban 120 kg-mal nyert (szakítás 48 kg, lökés 72 kg). Fekécs Gergő a 67 kg-ban lett első 83 kg-os szakítással, és 110 kg-os lökéssel, összetettben 193 kg-mal zárta a viadalt.
A junior Fekécs Szilárd a 81 kg-ban országos junior csúcsokkal nyert, és az abszolút értékelésben is első lett 302 kg-mal. Szakításban 137 kg-ig, lökésben 165 kg-ig jutott. Balog János tanítványa is világversenyre készül, május első hetében kezdődik Görögországban a junior világbajnokság, ahol a legjobb magyar lehet a békési fiatal.