Karsai Gábor nagy egyéni rekordot futott

Karsai Gábor (itt egy korábbi viadalon) az utolsó méterekig vezette a mezőnyt Mariborban

Kitűnően szerepelt Karsai Gábor, a KOPP-Békéscsabai Atlétikai Club hosszútávfutója, a Mariborban rendezett a négyes válogatott viadalon.

A juniorkorú hosszútávfutó az 5000 méteres távon alaposan megdöntötte egyéni rekordját. A korábbi csúcsa 14:35,76 perc volt, ehhez képest a szlovén városban 14:26,86 alatt ért célba. Mint arról a csabai klub honlapja beszámol, Karsai 4950 méterig vezette a versenyt, csak a végén hajrázta le egy lengyel futó, így a második helyért járó értékes pontokkal erősítette a magyar csapat 3. helyezését.
– Gábor az utóbbi időben remek formában teljesít, ennek köszönhetően az elmúlt héten Miskolcon junior országos bajnokságot nyert, hat nappal később pedig ezt a remek eredményt produkálta – értékelte tanítványa szereplését Tóth Sándor mester.