Kerékpárosok köröztek a csabai belvárosban

Izgalmas csatákban nem volt hiány az országos bajnokságon. Fotó: Virág Attila/NYKSE

Sorozatban immáron ötödik éve Békéscsaba fogadja a Kritérium Országos Bajnokság résztvevőit. A Magyar Kerékpáros Szövetség és a Nyírségi Kerékpárosok Sport Egyesülete az elmúlt évhez képest idén visszatért a hagyományokhoz – az 1000 méteres körpálya rajtja és célja visszakerült a Széchenyi utcába – írja a bringasport.hu.

A kritérium szabályai szerint, minden gyorsasági hajrá első négy helyezettje (5, 3, 2 és 1) pontot kapott. A körelőnyt elért versenyző plusz 20 ponttal gazdagodott, míg a körhátrányba kerülő 20 pontot vesztett. A győztes az a kerékpáros lett, aki a legtöbb pontot gyűjtötte össze. Pontegyenlőség esetén a több hajrágyőzelem számított.
Az U13-as lányok futamában tíz kör várt a kerekesekre, akik közül Klokocs Kata (DSI Cycling Team) szerezte meg a győzelmet. A második Kárpáti Mira (Kőbánya Cycling Team), a harmadik pedig Klokocs Klára (DSI Cycling Team) lett. A fiúknál Kovács Béla (DSI Cycling Team) ünnepelhetett – Lencse Máté (Szenyor KSZSE) zárt másodikként, a bronzérmet Szilasi Dániel (Superior Racing Team) érdemelte ki.
A tizenöt éven aluli lányoknál Zilahy Boróka (Superior Racing Team) diadalmaskodott Lampert Luca (Superior Racing Team) és Szép Anna (Hírös ESC) előtt, míg a fiúknál Soós Olivér (DSI Cycling Team) nyert, Tóth Márk Martin (Crosskovácsi Bikeschool) és Péter-Lichtenberg Ábris (Kaposvári Kerékpáros Egyesület) ellenében. A fiúk itt már tizennyolc kört tettek meg.

A Magyar Kritérium Bajnokság idei részletes eredményei ide kattintva tekinthetők meg: