Kuli Istvánék nyerték a Séra Miklós-emlékfutamot

A hajón a felirat csalóka, hiszen a 200-on győztes párosban az gyomaendrődi olimpiai bajnok Tótka Sándor helyén a szarvasi Kuli István ült. Fotó: MKKSZ

Újabb megyei vonatkozású érmek születtek a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság utolsó versenynapjának délelőttjén, amikor is a 200 méteres számokat bonyolították le.

A hagyományokhoz híven idén is tisztelegtek a 2007-ben elhunyt, olimpiai, világ- és Európa-bajnokokat nevelő mesteredző, Séra Miklós emléke előtt. A férfi K-2 200 és K-4 200 méteres verseny ezúttal is Séra Miklós-emlékfutam volt, a legendás szakember emlékét ápoló baráti kör a két szám győztesét gravírozott kupával, valamint 100-100 ezer forinttal jutalmazta.
Előbbit éppen a szarvasi nevelésű, szegedi színekben versenyző Kuli István érdemelte ki klubtársával, Nádas Bencével közös egységet alkotva. Az MVM Szegedi SE duója ilyen szinten magabiztos, félhajónyi hosszal nyert aranyérmet.
A négyesben második helyen végzett egységben Kuli István, Nádas Bence és Tótka Sándor mellett edzőjük, Hűvös Viktor volt a negyedik ember.
A jövő heti, szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokságra készülő versenyzők nem indultak az ob-n, de a múlt heti, müncheni felnőtt Eb-n versenyzett csapat nagy része vízre szállt a Holt-Tiszán.

Megyei vonatkozású helyezések
Férfiak. K-2 200 m: 1. Kuli István, Nádas Bence (MVM Szegedi VSE) 33,623 mp. K-4 200 m: 1. Kirkov Valentin Iván, Apagyi Levente, Keresztes Kristóf Domonkos, Kovács Márk (Vasas SC-ARC-S Group, INTER-ÉPFU AVSE, DELTA Szabadidő) 30,581 mp, 2. Kuli István, Hűvös Viktor, Nádas Bence, Tótka Sándor (MVM Szegedi VSE, UTE) 30,805.