Lovász Imre sikeres debütálása

Lovász Imre itt éppen a rönknyomás versenyszámot teljesíti. Fotók: HSMA Magyar Erős Emberek/Facebook

A győri ETO Park adott otthont a 2021-es év HSMA Erős Emberek Országos Bajnokságának május 1-jén. A WHB Kupa 2021 néven rajtoló seregszemlén a gyulai Lovász Imre is rajthoz állt. A gyulai versenyző a tavalyi évben a HSMA Magyar Erős Ember Szövetség által rendezett Herkules Liga versenysorozatban állt rajthoz, ahol a három versenyből álló kiírás élén végzett. A sportági szövetség ennek megfelelően meghívót küldött számára az idei országos seregszemlére is.

Lovász Imre elmondta, mivel a verseny pontos időpontját és a versenyszámokat még tavaly kiírta a szövetség, ezért több hónap állt rendelkezésére a felkészüléshez. A rajtlistán szereplő sportolók a tavalyi eredményeik illetve az idei selejtező versenyeken elért helyezéseik alapján érdemelték ki az indulás lehetőségét. Az indulók számára a nehézséget az okozta, hogy az eredetileg kétnapos versenyt egy napba kellett besűrítenie a szervezőknek.
A tíz indulóval elrajtoló torna hat versenyszámból állt, amelyek között rönknyomás, autótartás, guggolás, kamionhúzás, koffercipelés és kőgolyóemelés is volt. Lovász Imre már az első versenyszámban egyéni csúcsot tudott elérni, a rönknyomás után pedig már végig az élmezőnyben tudott teljesíteni.

Kamionhúzás

– Az utolsó előtti feladat koffercipelés volt. Két darab, egyenként 150 kilós vasbeton koffert kellett minél gyorsabban elcipelni kétszer 15 méteren. Ebben a számban ismét sikerül dobogós helyre érnem, amivel megint sok értékes pontot szereztem az összetett eredményembe. A záró szám a kedvencem, a kőgolyóemelés volt. Egy 172 kilós betongolyót kellett minél gyorsabban átdobni egy 122 centiméter magas állványon. Ebben a számban második lettem, amivel sok helyezést javítva végül összetett negyedik helyén zártam a döntőt – ismertette.

A gyulai versenyző elmondta, 17 éve foglalkozik súlyzós edzéssel. Eleinte, mint mindenki ő is csak egy kicsit izmosabb és erősebb szeretett volna lenni, de hamar magával ragadta a vasak világa, így a szenvedélyévé vált az edzés. A fürdővárosi erősportoló 4-5 éve próbálta ki magát először egy amatőr erősember versenyen, amelynek világa azonnal beszippantotta.
– Tavalyi évben méltó módon búcsúztam a másodosztályú versenyzéstől, most pedig jól kezdtem pályafutásomat az élvonalban. A folytatásban azon leszek, hogy minél jobb eredményeket érjek el az idei versenyévadban – zárta Lovász Imre.