Mácsok Fruzsina együtt döntőzött Hosszú Katinkával

Fruzsi itt még a televíziós döntő bemutatásánál

Nem történt komolyabb meglepetés az úszók országos bajnokságának csütörtöki döntőiben, a Duna Arénában. A 200 méter pillangón a keddi előfutamban minden idők ötödik, majd a szerdai fináléban második legjobb idejét úszó Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson diadalmaskodott, valamint 50 méter pillangón begyűjtött egy ezüstérmet.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka 200 méter vegyesen nyert magabiztosan, míg 400 méter gyorson Kapás Boglárka legyőzte Késely Ajnát.
A csütörtöki döntők során két számban volt megyei érdekeltség. A gyulai Veres Laura az 50 méteres pillangóúszás B-döntőjében volt érdekelt, ahol 5 századra megközelítette az előző nap délutáni előfutam során elért 28,23 másodperces időeredményét, ezzel pedig 3. helyen ért célba. A számot Bordás Beatrix (Hullám 91 ÚE) nyerte 26,75-ös idővel.
Laura klubtársa –aki ugyancsak Tóth András és Juhász Jácint tanítványa –, Mácsok Fruzsina a 200 méteres vegyesúszásban 2:19,41 perces eredménnyel a 8. helyen jutott fináléba. Olyan sztárokkal versenyezhetett együtt, mint Hosszú Katinka, vagy a győri Sebestyén Dalma. Ők ketten külön versenyt vívtak az aranyéremért, végül Katinka győzött, de Fruzsina teljesítményére sem lehet panasz, hiszen 2:20,30-as eredménnyel az 5. helyen csapott célba. Ugyanitt a B-döntőben a békési Okos Glória szerzett jogot az indulásra, aki 2:26,24-es idővel hetedik lett.

A csütörtöki győztesek és megyei helyezettek. Férfiak. 400 m gyors: Milák Kristóf (BHSE) 3:48,92 perc. 50 m pillangó: Szabó Szebasztián (Győri ÚSE) 23,36 mp. 200 m vegyes: Holló Balázs (Eger) 1:59,81. 200 m gyorsváltó: BVSC-Zugló 7:27,33.
Nők. 50 m pillangó: Bordás Beatrix (Hullám 91 SE) 26,75, … 11. Veres Laura (Gyulai Várfürdő) 28,28. 200 m vegyes: Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:11,47, … 5. Mácsok Fruzsina (Gyulai Várfürdő), … 15. Okos Glória (Békési ÚKE) 2:26,24. 200 m gyorsváltó: Szegedi ÚE 8:19,38.