Márton Anitáé a második csabai aranyérem

Márton Anita papírforma győzelmet aratott súlylökésben. Fotó: MASZ/Makó Éva

A szombati második napon 14 számban hirdettek bajnokot a 127. atlétikai magyar bajnokságon, a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban. Ezen a napon is született békéscsabai aranyérem, az olimpiai bronzérmes Márton Anita 17,63 méteres dobással nyerte meg a nők súlylökő számát.

A napot a női gerelyhajítók selejtezője nyitotta, amit a békéscsabai Bogdán Annabella az első kísérletével le is tudott. A szer 51,79 centinél ért talajt, ezzel a második legjobb eredménnyel jutott a vasárnapi fináléba. A viharszünettel is tarkított versenynapon a csabaiak világbajnoknője már a késő délután program keretében lépett dobókörbe. Egy biztonsági 15 méteres dobással kezdett, azután folyamatosan javított, az ötödik sorozatra érte el a legjobb eredményét, ezzel pedig közel 2 métert vert a második helyezett, szegedi Veiland Violettára.
Női rúdugrásban Döme Adélért izgulhattunk, aki tíz centiméterrel túlszárnyalta az előző napi, selejtezőben elért 360 centiméteres eredményét, ezzel pedig holtversenyben lett ötödik. Győzött a debreceni Klenker Hanga Csenge, aki akkor szált be, amikor a második helyezett kiesett. Végül csak a 456 centis új országos csúcs volt számára kihívás, ami azonban nem jött össze.
A férfiak 400 méteres síkfutó számában Steigerwald Ernő volt érdekelt, aki a nem túl előnyös 8-as pályán futott, ám picit elrontotta a rajtját és végül 6. helyen fejezte be a versenyt. A szombati zárást a 800 méteres futó számok elődöntői jelentették. A hölgyeknél az Egyesült Államokban tanuló Novák Natália az erősebb második futamba került, ahol negyedikként ért célba, de a hatodik legjobb időeredményével döntőzhet vasárnap.

A békéscsabai vonatkozású eredmények. Nők. Súlylökés: 1. Márton Anita (edző: Eperjesi László) 17,63 m. Rúdugrás: 1. Klekner Hanga Csenge (DSC-SI) 445 cm, 5. Döme Adél 370. Férfiak. 400 m: 1. Molnár Attila (FTC) 47,01 mp, … 6. Steigerwald Ernő 50,07.