Megszületett Márton Anita 13. bajnoki címe

Márton Anita diszkoszvetésben is egyeduralkodó idehaza

Márton Anita vasárnap délután diszkoszvetésben ott folytatta, ahol szombat este súlylökésben abbahagyta a budapesti 127. atlétikai magyar bajnokságon. Az olimpiai bronzérmes békéscsabai dobóatléta a kiegészítő szerén második aranyérmét gyűjtötte be a Lantos Mihály Sportközpontban, ami pályafutása során a 13. volt a sorban.

Ráadásul 56,07 méteres idei legjobbjával állhatott a dobogó legmagasabb fokára, ezzel több mint 4 métert vert a második helyen záró nyíregyházi Kerekes Dórára. Eperjesi László tanítványa jó formáját jelzi, hogy valamennyi sorozatban jóval 50 méter feletti eredményt ért el, és a legrövidebb dobása is aranyérmet jelentett volna számára.
Párhuzamosan a női gerelyhajítók között Bogdán Annabella küzdött az éremért. Ehhez mindenképpen 50 méter fölé kellett volna jutnia, de a legjobb kísérlete 48,83 volt, amivel 5. helyen fejezte be a bajnokságot. A győzelmet a debreceni Szilágyi Réka szerezte meg 57,46-os eredménnyel.
Férfi 200 méteren Steigerwald Ernő megnyerte az előfutamát, ezért nem volt szüksége az időeredményre a döntőbe jutáshoz, noha 21,83 másodperces teljesítményével úgy is helye lett volna a 8 legjobb sprinter esti versenyének.
A női 800 m-es fináléban Novák Natália volt érdekelt a csabai atléták közül, aki nagyon „odatette magát”, több mint 3 másodpercet javított az előző napi,m elődöntős eredményén, ezzel pedig hatodik helyen ért célba. A legjobbnak a soproni Bartha-Kéri Bianka bizonyult, a mezőny többi tagja számára „űridővel”.
Időrendben haladva Steigerwald Ernő fináléja következett a sorban, aki „lemásolta” klubtársnője helyezését. A döntő nívójáról mindent elárul a győztes Máté Tamás 20,67-es nagyszerű időeredménye.
A sort Karsai Gábor zárta, aki az 5000 méteren állt rajthoz és új egyéni rekorddal foglalta keretbe az idei bajnokságot. A 9 tagú mezőny dolgát nem könnyítette meg a 31 Celsius-fokos hőség, ennek ellenére nagy iramot diktáltak az élen haladók. Egy ötös boly ellépett a többiektől, velük tartott a 18 esztendős csabai atléta is, akinek a hajrára is maradt energiája ahhoz, hogy dobogós helyen érjen célba. Meglepetésre a pécsi Lomb Ádám győzött az esélyesebb Farkas Dárius Ádám (BEAC) előtt, Karsai Gábor pedig kellemes meglepetésre bronzérmes helyen végzett.

A békéscsabai vonatkozású eredmények. Nők. Diszkosz: 1. Márton Anita (edző: Eperjesi László) 56,07 m. Gerely: 1. Szilágyi Réka (DSC-SI) 57,46 m, 5. Bogdán Annabella 48,83. 800 m: Bartha-Kéri Bianka (SVSE) 2:01,37, … 6. Novák Natália 2:09,71. Férfiak. 200 m: 1. Máté Tamás (FTC) 20,67 mp, … 6. Steigerwald Ernő 21,63. 5000 m: 1. Lomb Ádám (PVSK) 14:29,62 p, … 3. Karsai Gábor 14:40,01.