Megyei sikerek az isztambuli világkupán

Debreczeni Dezső tanítványai ezúttal is remek felkészültségről tettek tanúbizonyosságot

A nemzetközi kick-box világban több nagy hagyományokkal rendelkező és nagy létszámú mezőnyt mozgósító verseny maradt el. Nem csoda tehát, hogy a Tuskish Open kick-box világkupára, amelyet Törökország legnagyobb városában, Isztambulban rendeztek, hatalmas mezőny vett részt.

Összesen 44 ország, 106 klubjának 2648 versenyzője küzdött 3203 nevezést leadva. A versengés 10 ringben és 14 tatami küzdőtéren zajlott három napon keresztül. Magyarok is indultak, köztük a Békés Megyei Harcművész Szövetség klubjai. A békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület Debreczeni Dezső vezette kick-box csapat tagjai a rájuk legjellemzőbb point-fighting szabályrendszerben indultak el, míg az orosházi Contact Kick-box, Thai-box Klub Puravecz Péter vezette versenyzői úgy, mint évek óta, a formagyakorlatban igyekeztek érmeket szerezni.
Szombaton kezdődött el a „nagyüzem”. A küzdelmi kategóriákban point-fighting szabályrendszerben a saját kategóriájuknál magasabb súlycsoportban is kipróbálhatták magukat a fiatal versenyzők, így Debreczeni Fridának is sikerült dupláznia, Matuska Máté pedig a point-fighting mellett a light-contactban is győzni tudott.
A point-fighting csapat tagjai egymás után nyerték mérkőzéseiket, t6öbben két súlycsoportban is dobogóra állhattak. Debreczeni Frida és Matuska Máté két aranyérmet is begyűjtött, de, Petró Lili, Viczián Dániel , Szikora Bence és Szekeres Flóra is két éremmel lett gazdagabb. Viczián Dániel, aki kiemelkedő teljesítményt nyújtott, a versenyen segédedzőként is helyt állt.

A három orosházi versenyző tíz érmet halmozott össze

A kreatív formagyakorlatok (zene nélküli, tradicionális) a szombati reggeli órákban kerültek sorra. Viszonylagosan tömött kategóriák voltak, 6-8 versenyző/kategóriával. Brebovszky Zoltán és Halustyik Cintia mind pusztakezes és fegyveres kategóriákban maguk mögé utasították a tekintélyes török mezőnyt, míg Zahorecz Noelnél most Zoltán bizonyult sikeresebbnek, így ő a mindig ezüstösen csillogó 2. helyezést szerezte meg. A vasárnapi versenyzésben az orosháziak kisebb hibákat is ejtettek. Az eredmények azért nem maradtak el, Brebovszky Zoltán pusztakezes és fegyveres kategóriában is aranyérmet szerzett, így négy aranyéremmel ő lett a legeredményesebb magyar versenyző. Halustyik Cintia 3 arany- és egy ezüst-, Zahorecz Noel 2 ezüstéremmel lett gazdagabb. A viadal a magyar versenyzők számára egyúttal kiváló felkészülés volt a május végi utánpótlás magyar bajnokságra és az év egyik legrangosabb hazai megmérettetésére, a június 3-5. között esedékes budapesti világkupára.
A versenyen vezető pástvezető bíróként vett részt Gasparik Róbert nemzetközi WAKO bíró, a füzesgyarmati Hegyesi Kick-box SE vezetője. Szükség is volt a tapasztalatára, mert a hatalmas verseny nem egyszer túl nagy kihívást jelentett a rendezők és a helyi versenybírók részére.
A Békés megyei versenyzők a hatalmas mezőnyben 13 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek. Az éremtáblázaton a 106 klub közül a Contact SE a tizedik, a JALTE Debreczeni-team pedig tizenkettedik helyen végzett.

Megyei érmesek
Point-fighting szabályrendszer. Junior korosztály.
63 kg: 1. Viczián Dániel. 69 kg: 2. Viczián Dániel. 50 kg: 3. Petró Lili. 55 kg: 2. Petró Lili. Kadet 2 (ifjúsági). 42 kg: 3. Matuska Máté. 47 kg: 1. Matuska Máté. Kadet 1 (serdülő). 32 kg: 2. Szikora Bence. 37 kg: 3. Szikora Bence. 32 kg: 1. Debreczeni Frida, 3. Szekeres Flóra és Petró Laura Lilla. 37 kg: 1. Debreczeni Frida, 2. Szekeres Flóra. +47 kg: 1. Jancsó Lili.
Light-contact. Kadet 2. 42 kg: 1. Matuska Máté. 47 kg: 3. Gyeraj Ákos.
(Mindannyian a békéscsabai József Attila Lakótelepi Tömegsport Egyesület Debreczeni-team csapatának versenyzői).
Formagyarkorlat. Férfi felnőtt. Kreatív pusztakezes: 1. Brebovszky Zoltán, 2. Zahorecz Noel. Kreatív fegyveres: 1. Brebovszky Zoltán. Zenés pusztakezes: 1. Brebovszky Zoltán, 2. Zahorecz Noel. Zenés fegyveres: 1. Brebovszky Zoltán.
Női felnőtt. Kreatív pusztakezes: 1. Halustyik Cintia. Kreatív fegyveres: 1. Halustyik Cintia. Zenés pusztakezes: 1. Halustyik Cintia. Zenés fegyveres: 2. Halustyik Cintia.
(Mindannyian az orosházi Contact Kick-box, Thai-boksz Klub versenyzői).