Megyei úszókért szoríthatunk a Duna Arénában

Veres Laura az elődöntőben tovább javíthatja a délelőtti időeredményét. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Női 200 méter gyorson legjobb magyarként a 15 éves gyulai Veres Laura a 12. idővel (2:00,06 perc), 100 méter férfi háton a békéscsabai Bohus Richárd (BVSC-Zugló) ugyancsak a 12. legjobb időt úszva (54,17) jutott az elődöntőbe szerdán a Duna Arénában zajló úszó Európa-bajnokságon.

Mindkét viharsarki versenyző elődöntőjét a 18 órakor kezdődő délutáni program során bonyolítják le, melyet az M4 Sport élőben közvetít. Laurának akkor lehet reális esélye döntőbe jutnia, amennyiben sikerül amennyiben a március végi országos bajnokságon elért 1:59,14-es egyéni legjobbja közelében teljesítenie.  Ricsi délelőtti teljesítménye gyakorlatilag megegyezik az ob-n elért 54,11 másodperces idejével.
A délutáni elődöntőben sajnos nem tudott erősebbet úszni, 54,42-vel a 6. helyen ért célba, ezzel a 13. helyen végzett. Laura a délelőtti idején több mint fél másodpercet  javítva, 1:59,50 perccel a 10. helyen zárt, ezzel pedig második tartalék a holnapi döntőben