Mindenféle éremből jutott a kadet bajnokságon

Az orosházi trió a női pontversenyben is érmet hozott haza. Fotó: OSBK

November utolsó szombatján 106 férfi és 35 női kadetkorú birkózó csapott össze 22 kategória országos bajnoki címéért Kaposváron. Az év utolsó versenyén szép számmal voltak érdekeltek a megyei klubok képviselői, akik mindenféle éremből hoztak haza „mintát”.

Kiválóan teljesített az Orosházi Spartacus BK női „szakasza”, nekik egyébként valamivel könnyebb dolguk volt, mivel a hölgyek versenyében szinte minden súlycsoport dobogós helyezései körmérkőzések után alakultak ki. Az egyetlen megyei aranyérem Balázs Renáta (+73 kg) nevéhez fűződött, aki a döntőben a nagyszénási Setényi Vanesszát múlta felül. Klubtársai közül Szabó Zsóka (57 kg) és Páli Mirella (61 kg) bronzéremmel zárta a versenyt. Ez a szereplés a csapatversenyben is dobogós helyezést ért. A további szénási résztvevők közül Kis Brigitta (65 kg) ötödik helyen zárt, míg Kiss Nikolett (57 kg) helyezetlen maradt.

Az Orosházi Birkózó Egyesület színeiben szőnyegre lépő kvartettből Debreczeni Tamás (110 kg) szereplését kísérte a legnagyobb szerencse. Kecskeméti és dorogi ellenfelet legyőzve, egészen a döntőig menetelt, ott azonban a Haladás birkózóját már nem sikerült legyőznie, így ezüstéremmel gazdagodott. Ugyanebben a súlycsoportban Bakos Ferenc a negyeddöntőben szenvedett vereséget. A 71 kg-os mezőnyben Pócs Noé és Molnár Tibor lépett szőnyegre. Mindkettőjük legyőzője a döntőig menetelt, így egymástól külön, a vigaszágon folytathatták a küzdelmeket. Közülük Pócs Noé jutott el a bronzmeccsig, ott azonban ESMTK-s ellenfele erősebbnek bizonyult, így az orosházi fiú az 5. helyen zárt.
A Szarvasi Birkózó Egyesületnél felemás érzésekkel élhették meg a bajnokságot. Hajduch Nándor a 80 kg-ban hozta a minimális elvárást és döntőig ment, a végén azonban nem az ő kezét emelték a magasba. Ugyanitt Balázs Gergő előtt nyílott meg az éremszerzési lehetősége, de a bronzmérkőzésen túlságosan erős ellenfelet kapott, így végül 5. helyen zárt. A 71 kg-ban Szpin Mihály, a 65 kg-ban Neumann Péter és Tóth Patrik is helyezetlen maradt. Patrik szereplése egyértelmű csalódást jelenthetett, mivel előzetesen ő volt az egyik legnagyobb aranyvárományosa a súlycsoportnak.