Miskolcon versenyeztek a megyei birkózók

Az orosháziak várakozás felett teljesítettek

A hétvégén országos serdülő birkózóversenyt rendeztek Miskolcon a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium sportcsarnokában. A kétnapos viadalon szombaton 111, míg vasárnap 93 fiatal birkózó lépett szőnyegre. Szombaton a lányok, és a kötöttfogású fiúk versenyeztek, míg vasárnap a szabadfogásúak birkóztak az érmekért. A népes mezőnyben ott voltak a Békés megyei klubok fiataljai is.

A rangos utánpótlás versenyen a legjobban Debreczeni Tamás, az Orosházi Birkózó Egyesület sportolója szerepelt, aki a szabadfogásúaknál a +85 kilogrammos kategóriában a kilenc tagú mezőnyben megnyerte a versenyt, így aranyéremmel térhetett haza.
Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzői közül Páli Mirella az 58 kilós súlycsoportban jól versenyzett, és bronzéremmel térhetett haza, míg klubtársa Szabó Zsóka az előkelő negyedik helyen végzett. Balázs Renáta a +66 kg-osok mezőnyében az ötödik helyet szerezte meg. A nemrégiben a Spartacusba igazolt, az 57 kg-ban szőnyegre lépő Schmél Zoltán elsősorban szabadfogású versenyző, de most a kötöttfogásúk között próbálta ki magát. A tehetséges fiatal akciódús, jó birkózást mutatott be, ám végül két egyéni hiba miatt lecsúszott a dobogóról, és az ötödik helyen végzett.
A Szarvasi Birkózó Egyesület sportolói közül szabadfogásban a 68 kg-osok között (14 induló) Tóth Patrik végig jó teljesítményt nyújtott, és az eredményhirdetéskor felállhatott a dobogó harmadik fokára. A kötöttfogásúak 57 kg-os súlycsoportjában Neumann Péter hatodik lett.