Novák Natália újabb elismerései

Novák Natális az egyik korábbi egyetemi versenyén vezeti a mezőnyt. Fotó: Facebook

Novák Natália, a Kopp Békéscsaba AC amerikai sportösztöndíjasa mozgalmas napokat tudhat maga mögött. A 23 esztendős középtávfutónak kiemelkedő erkölcsi és sportsikerben egyaránt része volt a közelmúltban.

A kommunikáció és média technológia szakon tanulmányait befejező atlétanő kiemelkedő munkája jutalmaként immár második alkalommal kapta meg egyeteme tanszékvezetőjétől a Legacy Awardot, a Jó tanuló-jó sportoló díjat. Ezen felül a College Sports Information Directors of America által odaítélt CoSIDA Academic All-District® Women’s Track & Field / Cross Country Team díjat is kiérdemelte, melyet a tanulmányokban és a sportban egyaránt kiemelkedő teljesítményt nyújtó legjobb sportolóknak ítélnek oda az Egyesült Államokban.
Eközben a rekortánon újabb rangos versenyén ért el ezüstérmes helyezést. Május 26-28. között a michigani Allendale-ben rendezték meg a Nationalst, az USA egyetemi sportjának nemzeti bajnokságát, ahová 800 és 1500 méteren is bejutott.
A második versenynapon a 800 méter előfutamában rögtön beállt az első helyre, és tartotta is pozícióját, amikor 20 méterrel a cél előtt ráléptek a sarkára és lejött a cipője. A versenyt befejezte így is, de csak a 7. helyet tudta megszerezni (2:13,47 perc) futamában, ami nem ért döntőt.
Az utolsó napon következett az 1500 méteres szám döntője, ahol fél körrel a vége előtt még hatodik volt, végül azonban 4:25,26 perces időeredménnyel a 10. helyen ért célba. Ezzel kevesebb, mint egy másodperccel maradt le a 8 személyes dobogóról az USA legrangosabb döntőjében, csapata, az Academy of Art University pedig a 4. helyet szerezte meg.

Ugyancsak a békéscsabai klubot érintő jó hír, hogy az olimpikon gyalogló, Oláh Barbara nyerte meg a Tatbányán rendezett hétvégi Kiss Antal gyalogló emlékversenyt. A ragyogó versenyidőben értékes egyéni csúcsok, illetve újabb U18-a Eb-szint született. A női 10 km-es viadal győztese 46:43 perces új egyéni csúccsal ért célba. Az U18-as és U16-os korosztály számára közös 5 kilométeres futamot rendeztek, amit az idősebbek között Kovács Alexandra (24:13) és Bor Benjámin (24:16) nyert meg, Alexandra mögött pedig ugyancsak Urbanikné Rosza Mária tanítványa, Bor Bernadett (25:45) végzett.