Oláh Barbara két év után ismét magyar bajnok

Oláh Barbara háromnegyed percet vert a legkitartóbb ellenfelére is

Viharsarki aranyérem is született pénteken, a 127. atlétikai országos bajnokság első napján. A Kopp-Békéscsabai AC olimpikon gyaloglója, Oláh Barbara a női 5 kilométeres gyaloglást nyerte meg.

A budapesti Lantos Mihály Sportközpontban zajló rangos eseményre 38 számban közel 440-en neveztek. Az első nap programja keretében nyolc szám érmei találtak gazdára. Oláh Barbara 22:45,58-as idejének köszönhetően 2020 után ismét megnyerte az ob gyalogló versenyét. Az ezüstérmes Récsei Rita (23:28,99), a bronzérmes Spiller Tiziana lett (25:04,46), míg a bajnok klubtársa, Bor Bernadett ötödik helyen ért célba (25:56,74).
A további csabai atléták közül női 1500 méteren a 24 esztendős Novák Natália 4:28,62 perces időeredménnyel a 6. helyen végzett. Itt a győztes Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus) tekintélyes fölénnyel verte a mezőnyt 4:10,73-as idővel.
A rúdugrás selejtezőjéből Döme Adél 360 centis eredménnyel, a súlylökéséből Márton Anita 15,31 m-rel, 400 méteren Steigerwald Ernő 49,05 mp-el lett a döntő résztvevője .

Békéscsabai helyezések. Női 1500 m: 1. Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 4:10,73, … 6. Novák Natália 4:28,62. Női 5000 m gyaloglás: 1. Oláh Barbara (edző: Tóth Sándor) 22:45,58, … 5. Bor Bernadett 25:56,74.