Oláh Barbaráék áztak és fáztak az Eb-n

Versenytársaihoz hasonlóan, Oláh Barbara is átázva és átfázva ért célba

A müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai kontinensviadalon szombaton versenyzett Oláh Barbara, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club olimpikon gyaloglója. A Magyar Atlétikai Szövetség tájékoztatása szerint Tóth Sándor mesteredző tanítványa a nők 20 kilométeres gyalogló versenyszámában végzett 16. helyen.

A magyar gyaloglónő a rajtot követően a második csoportba pozicionálta magát, majd az egyre jobban szakadó esőben végül 1:38:31-es idővel a 16. helyen a győztes mögött 9:28 perces hátránnyal ért célba.
– Ennyire nehéz körülmények között még nem versenyeztem. A zuhogó eső annyira nem is zavart, de a szelet annál jobban lehetett érezni. Jobb időt vártam volna magamtól, viszont a felkészülés sem volt annyira jó, mint amilyenre terveztük, tavasszal sokkal jobb volt a formám. Ezt tükrözi a mostani időeredményem is – foglalta össze a versenyt a Magyar Atlétikai Szövetség honlapján Oláh Barbara.
Antigonéi Trisztearini révén ez a versenyszám is görög győzelemmel ért véget, úgy mint kedden a 35 kilométer.

Végeredmény: 1. Antigonéi Trisztearini (Görögország) 1:29:03 óra, 2. Katarzyna Goldzieher (Lengyelország) 1:29:20, 3. Sasaik Főige (Németország) 1:29:25, … 16. Oláh Barbara 1:38:31.